„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Europapaláši. Bytosti s devastovanou psychikou

Autor: Radim Valenčík | Publikováno: 11.8.2014 | Rubrika: VE SVĚTĚ

Zdá se, že není už žádná dolní mez, pod kterou současná euroreprezentace, přesněji EUROPAPALÁŠI (stali se jimi ve chvíli, kdy myslí jen na svoje prebendy a jsou ochotni obětovat kohokoli), nedokážou poklesnout.

Připomeňme si nejnovější historii s eurosankcemi:

Když sankce proti Rusku v EU narazily (mj. proto, že podnikatelské kruhy si uvědomily jednak to, že to je nesmysl, jednak to, kdo na nich vydělá a jaký budou mít dopad na konkurenceschopnost eurozemí), došlo k tragédii malajsijského letadla. Z jejího zavinění bylo okamžitě obviněno Rusko a to umožnilo prolomit odpor v EU proti sankcím. Když se ukázalo, že letadlo patrně záměrně sestřelila ukrajinská vláda (přinejmenším začaly narůstat indicie v tomto směru), začalo se přijetí sankcí zdůvodňovat obecným obviněním Ruska z angažovanosti na Východní Ukrajině (což ovšem před tím k prosazení sankcí v EU nestačilo). Současně se začalo na tragédii letadla (tento hnusný zločin) mediálně "zapomínat". A to vše při plné aktivní účasti současných EUROPALÁŠŮ (kteří pochopitelně na své kůži – na rozdíl od těch, co si musí na živobytí vydělávat každodenní dřinou, o kterou navíc přijdou – žádné sankce nepocítí).

Tragédie se prolíná s komedií, aby příchuť absurdity byla co největší. Premiér (v demisi nedemisi) současné ukrajinské junty Jaceňuk oznámí, že uvalí tak tvrdé sankce na EU, k jakým nepřistoupilo ani Rusko. Co jiného znamená zákaz tranzitu plynu či ropy přes Ukrajinu? – To z řady důvodů nejsou sankce proti Rusku, ale přímo proti EU. A EUROŠAŠCI se začnou zabývat tím, jak těmto sankcím čelit.

Dosavadní dno, kam až se EUROPAPALÁŠI-EUROŠAŠCIpropadali, má podobu:

- Krajního pokrytectví (větší přetvářku si nelze představit, truchlí se nad oběťmi letadla, podobně jako před tím nad zastřelenými na Majdanu, aby se pak začalo mlžit, když pravda vychází najevo).

- Státem organizovaného zločinu (přímého podílu na krytí odpovědnosti za obětování coby obyčejných pěšáků tří stovek pasažérů letadla).

- Notorického lhaní (na které jsme si už zvykli a nebereme ho vážně).

- Bezpříkladné zbabělosti (nejen ztráty odvahy říci svůj názor, ale dokonce ztratili odvahu myslet svým vlastním rozumem).

- Angažovanosti v genocidě motivované krajním nacionalismem (prostě – mají krev na rukou).

- Narůstající hlouposti a trapnosti (v důsledku záměrného omezování vlastního myšlení, schopnosti normální reflexe reality).

- Vzájemného utvrzování se v tom, že neexistují žádné meze lidskosti, slušnosti, morality, které není možné překročit a že toto permanentní překračovaná mezi přijatelného "je normální" (což je nejnebezpečnější typ skupinové konformity).

Je potřeba si uvědomit, že od současných EUROPAPALÁŠŮ-EUROŠAŠKŮ nemůžeme očekávat už nic dobrého. Jsou to krajní pokrytci, vědomí spolupachatelé nejstrašnějších zločinů, mají na rukou krev a stále více krve, jsou ochotni vtáhnout svět do války a kvůli svým korytům nás bez výčitek svědomí obětují. Viděl jsem už za svého života hodně. Ale takové nahromadění hnusu, takový rozpad bytostí doposud ještě ne.

Přitom to byli kdysi (a někteří ještě před nedávnem) celkem normální lidé. Proto je na místě se ptát (a hledat odpověď, na kterou nemáme moc času): Jaké mechanismy způsobily, že k takovému rozpadu bytostí, které se ocitnou na exponovaném místě euroreprezentace, dochází?

To, co se děje, totiž není selháním jednotlivců. Jedná se o selhání systému generování elit a tím i současného společenského systému.

Výměna osob je nutná. Ti, co se změnili v to, v co se změnili, už nemají žádnou legitimitu. A dříve nebo později skonči i jejich legální účast na politické reprezentaci zemí nyní sdružených v EU. Ale samotná tato výměna nic neřeší. Fungování mechanismů stávajícího historického excesu, který nemá obdoby, si velmi rychle přizpůsobí i ty nové, kteří přijdou. Dokud nepochopíme, o co jde a co dělat.

K tomu jsem se již dříve pokusil něco napsat. Když to píšu na objednávku a záměrně populárně, čte se to pěkně a také je to čteno masově, viz:

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Docent-Valencik-Rusko-se-snazi-vtahnout-do-globalni-valky-Zacala-hra-vabank-329547

Takto to ovšem nestačí. Je potřeba přesně popsat anatomii a mechanismy fungování moci, která dělá z lidí zrůdy. S aktuálními kontexty, v nichž tato moc působí. To už je těžší. A pokud to i napíšu, chápu, že se to mnohem hůř čte. Navíc – nemám patent na rozum a je potřeba to prokomunikovat, obrousit v diskusích, aby to bylo co nejsrozumitelnější. Měli bychom se o to pokusit. Připomínám pár pokusů o vystižení toho, o co jde:

http://radimvalencik.pise.cz/1542-doba-osudovych-zmen-i.html

http://radimvalencik.pise.cz/1543-doba-osudovych-zmen-ii.html

Z dřívějších (stojí zato se podívat na uvedenou problematiku s odstupem času):

http://radimvalencik.pise.cz/1336-ukrajina-odstartovala-zasadni-globalni-promeny.html

Ještě z dubna – to ještě nemusely být konce tak tragické:

http://radimvalencik.pise.cz/1215-ukrajina-eu-se-nepoucila-bude-nas-to-hodne-stat.html

A tady dokonce ještě z ledna:

http://radimvalencik.pise.cz/1179-ukrajina-jak-to-zacalo-a-kam-to-doslo.html
Zdroj: http://radimvalencik.pise.cz/1553-europapalasi-bytosti-s-devastovanou-psychikou.html

Klíčová slova: EU  | Ukrajina
3981 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Člověk málem přišel o hlavu! Zvířeckoprávním aktivistům se protest vymkl z rukou (+ video)Íránský útok na tankery? Japonci zpochybňují americkou a saúdskoarabskou propaganduDvě lesby uřízly malému chlapečkovi… A pak… (+ foto)Googlem ke světovládě? Vyhledávač, po němž se blbne, ale správně volíČetba knih způsobuje změny v mozku!

ePortal.cz

Na Letné umělci lámali čínské hůlky i rdousili ruského plyšového medvěda. Zazářili nahatí Jarda Hutka a Kačka Jacques BursíkováÚnos a znásilnění, které otřáslo Izraelem

euPortal.cz

Podle sluníčkářů imigrace a islám není hrozbou. Ale zpráva odhalila, že islámské teroristické útoky v Evropě vzrostly mezi lety 2007 a 2017 o 725 procent!Armáda potřebuje vrtulníky, nikoliv ale ty předražené z USA. Odborník hovoří

Eurabia.cz

Imigrant z Nepálu podřezal v Itálií Poláka. Polák mu nechtěl totiž dát peníze ...Cikáni pořádají loupežné nájezdy v Itálií již za bílého dne ... Mladý Ital se stal jejich cílem a bojuje o život

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životMilióny obětí podvodu s cholesterolem. Vejce a tučná jídla potřebujeme! Impotence a infarkty v důsledku "zdravé výživy? Kudy z toho? Nespoléhejme na vědce, ale na rozum

euServer.cz

Přesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslnéZtrapní se Vojtěch Filip jako přízemní lhář? Filip drží rekord v disciplínách, jak skončit v každých volbách hůř, než jeho předchůdce i on sám v těch předchozích, a jak se z debaklů vylhat na cizí konto

ParlamentniListy.cz

Erik Best a Milion chvilek: Čapí hnízdo? O to nejde. Pravdu hledejte jindePamatujete intervence? ČNB nyní podle Markéty Šichtařové chystá ještě větší hloupost
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny