„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Europapaláši. Bytosti s devastovanou psychikou

Autor: Radim Valenčík | Publikováno: 11.8.2014 | Rubrika: VE SVĚTĚ

Zdá se, že není už žádná dolní mez, pod kterou současná euroreprezentace, přesněji EUROPAPALÁŠI (stali se jimi ve chvíli, kdy myslí jen na svoje prebendy a jsou ochotni obětovat kohokoli), nedokážou poklesnout.

Připomeňme si nejnovější historii s eurosankcemi:

Když sankce proti Rusku v EU narazily (mj. proto, že podnikatelské kruhy si uvědomily jednak to, že to je nesmysl, jednak to, kdo na nich vydělá a jaký budou mít dopad na konkurenceschopnost eurozemí), došlo k tragédii malajsijského letadla. Z jejího zavinění bylo okamžitě obviněno Rusko a to umožnilo prolomit odpor v EU proti sankcím. Když se ukázalo, že letadlo patrně záměrně sestřelila ukrajinská vláda (přinejmenším začaly narůstat indicie v tomto směru), začalo se přijetí sankcí zdůvodňovat obecným obviněním Ruska z angažovanosti na Východní Ukrajině (což ovšem před tím k prosazení sankcí v EU nestačilo). Současně se začalo na tragédii letadla (tento hnusný zločin) mediálně "zapomínat". A to vše při plné aktivní účasti současných EUROPALÁŠŮ (kteří pochopitelně na své kůži – na rozdíl od těch, co si musí na živobytí vydělávat každodenní dřinou, o kterou navíc přijdou – žádné sankce nepocítí).

Tragédie se prolíná s komedií, aby příchuť absurdity byla co největší. Premiér (v demisi nedemisi) současné ukrajinské junty Jaceňuk oznámí, že uvalí tak tvrdé sankce na EU, k jakým nepřistoupilo ani Rusko. Co jiného znamená zákaz tranzitu plynu či ropy přes Ukrajinu? – To z řady důvodů nejsou sankce proti Rusku, ale přímo proti EU. A EUROŠAŠCI se začnou zabývat tím, jak těmto sankcím čelit.

Dosavadní dno, kam až se EUROPAPALÁŠI-EUROŠAŠCIpropadali, má podobu:

- Krajního pokrytectví (větší přetvářku si nelze představit, truchlí se nad oběťmi letadla, podobně jako před tím nad zastřelenými na Majdanu, aby se pak začalo mlžit, když pravda vychází najevo).

- Státem organizovaného zločinu (přímého podílu na krytí odpovědnosti za obětování coby obyčejných pěšáků tří stovek pasažérů letadla).

- Notorického lhaní (na které jsme si už zvykli a nebereme ho vážně).

- Bezpříkladné zbabělosti (nejen ztráty odvahy říci svůj názor, ale dokonce ztratili odvahu myslet svým vlastním rozumem).

- Angažovanosti v genocidě motivované krajním nacionalismem (prostě – mají krev na rukou).

- Narůstající hlouposti a trapnosti (v důsledku záměrného omezování vlastního myšlení, schopnosti normální reflexe reality).

- Vzájemného utvrzování se v tom, že neexistují žádné meze lidskosti, slušnosti, morality, které není možné překročit a že toto permanentní překračovaná mezi přijatelného "je normální" (což je nejnebezpečnější typ skupinové konformity).

Je potřeba si uvědomit, že od současných EUROPAPALÁŠŮ-EUROŠAŠKŮ nemůžeme očekávat už nic dobrého. Jsou to krajní pokrytci, vědomí spolupachatelé nejstrašnějších zločinů, mají na rukou krev a stále více krve, jsou ochotni vtáhnout svět do války a kvůli svým korytům nás bez výčitek svědomí obětují. Viděl jsem už za svého života hodně. Ale takové nahromadění hnusu, takový rozpad bytostí doposud ještě ne.

Přitom to byli kdysi (a někteří ještě před nedávnem) celkem normální lidé. Proto je na místě se ptát (a hledat odpověď, na kterou nemáme moc času): Jaké mechanismy způsobily, že k takovému rozpadu bytostí, které se ocitnou na exponovaném místě euroreprezentace, dochází?

To, co se děje, totiž není selháním jednotlivců. Jedná se o selhání systému generování elit a tím i současného společenského systému.

Výměna osob je nutná. Ti, co se změnili v to, v co se změnili, už nemají žádnou legitimitu. A dříve nebo později skonči i jejich legální účast na politické reprezentaci zemí nyní sdružených v EU. Ale samotná tato výměna nic neřeší. Fungování mechanismů stávajícího historického excesu, který nemá obdoby, si velmi rychle přizpůsobí i ty nové, kteří přijdou. Dokud nepochopíme, o co jde a co dělat.

K tomu jsem se již dříve pokusil něco napsat. Když to píšu na objednávku a záměrně populárně, čte se to pěkně a také je to čteno masově, viz:

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Docent-Valencik-Rusko-se-snazi-vtahnout-do-globalni-valky-Zacala-hra-vabank-329547

Takto to ovšem nestačí. Je potřeba přesně popsat anatomii a mechanismy fungování moci, která dělá z lidí zrůdy. S aktuálními kontexty, v nichž tato moc působí. To už je těžší. A pokud to i napíšu, chápu, že se to mnohem hůř čte. Navíc – nemám patent na rozum a je potřeba to prokomunikovat, obrousit v diskusích, aby to bylo co nejsrozumitelnější. Měli bychom se o to pokusit. Připomínám pár pokusů o vystižení toho, o co jde:

http://radimvalencik.pise.cz/1542-doba-osudovych-zmen-i.html

http://radimvalencik.pise.cz/1543-doba-osudovych-zmen-ii.html

Z dřívějších (stojí zato se podívat na uvedenou problematiku s odstupem času):

http://radimvalencik.pise.cz/1336-ukrajina-odstartovala-zasadni-globalni-promeny.html

Ještě z dubna – to ještě nemusely být konce tak tragické:

http://radimvalencik.pise.cz/1215-ukrajina-eu-se-nepoucila-bude-nas-to-hodne-stat.html

A tady dokonce ještě z ledna:

http://radimvalencik.pise.cz/1179-ukrajina-jak-to-zacalo-a-kam-to-doslo.html
Zdroj: http://radimvalencik.pise.cz/1553-europapalasi-bytosti-s-devastovanou-psychikou.html

Klíčová slova: EU  | Ukrajina
3907 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Chaluhy, třeste se! Bílí dredaři ve skutečnosti šíří rasismus. Taková je dikce nového stupně politické korektnosti (+ foto)Ruské špičky: USA nemají prostředky k nátlaku na politiku RuskaEuroopilec Juncker si užívá za naše peníze! Vůbec se s tím nemazlí. Podívejte se, jak si žije šlechta, poddaníBrutalita francouzské policie. Milovníci demokracie mlčí, není to v Rusku (+ foto)Neuvěřitelná epidemie útoků kyselinou! Policie si neví rady. Další kulturní obohacení Evropy

ePortal.cz

Jan Palach nebyl hrdina. To opravdu neRazítkovací mánie snad nikdy neskončí

euPortal.cz

V minulosti Kliniku podpořil Andrej Babiš a dokonce hrál roli při jakési provizorní užívací smlouvě, za což byl tehdy levičáckými kruhy adorovánTvrdá realita: V Británii díky muslimům 15 útoků kyselinou týdně. Z toho 3/4 v Londýně

Eurabia.cz

Jak muslimové skrývají svou agresivitu za obviňování druhých z perzekuce muslimů Jak potom kvalifikovat chování NATO v Srbsku či v Afghánistánu a některých jeho členů v Iráku a v Libyí?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

euServer.cz

Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...Přemrštěné náklady nekončící války mohou vést k tomu, že Spojené státy budou muset překonat pocit ponížení a z Afghánistánu se stáhnou. Už dnes Čína, Rusko a Indie přebírají v oblasti politickou inciativu

ParlamentniListy.cz

Halík mě poslal do pekla. Lituji, že jsem z Putny udělal profesora. Zeman u Soukupa odpálil několik bombBrutální výsměch Jaroslava Plesla „kavárně". TOPiči! Na Soukupa prý budou muset „vyhrabat" rasismus
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny