„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Hamé bud žádat milionové odškodné, dodávka sýru z Madety byla z ruských hranic vrácena zpět. Hrozí masívní propouštění a nezaměstnanost

Autor: monitor | Publikováno: 10.8.2014 | Rubrika: ZISKY & ZTRÁTY
Ilustrace

Česká potravinářská firma Hamé bude žádat od vlády nebo od Evropské unie kompenzaci případných škod, které jí vzniknou omezením dodávek na ruský trh. Řekl to šéf společnosti Martin Štrupl. Společnost, pro kterou je ruský trh důležitý, očekává škody za více než 100 milionů Kč, informuje slovenský zpravodajský server HlavnéSprávy.sk a dále informuje, že Ruské embargo na dovoz většiny potravin z Evropské unie a USA pocítila už ve čtvrtek i jihočeská mlékárna Madeta. Z ruských hranic byly vráceny její kamiony se sýrem Niva. Kvůli ztrátě ruského trhu hrozí v mlékárně dokonce propouštění.

„Současná situace nás velmi znepokojuje. Na ruském trhu plánujeme letos utržit za naše výrobky zhruba 900 milionů Kč, což je téměř 20% celkových konsolidovaných tržeb společnosti,“ uvedl Štrupl. Dodal, že z tohoto objemu přibližně 15% výrobků dováží Hamé do Ruska z českých výrobních závodů, zbytek vyrábí ve svém závodě v Rusku, kde produkuje paštiky, kečupy a výrobky kojenecké výživy. „Už nyní jsme vzhledem k rizikům museli omezit plánované investice do ruského výrobního závodu a do rozvoje ruského trhu, což negativně ovlivní naše budoucí výnosy,“ upozornil šéf Hamé. Takto podpořila vláda podnikání, že Hamé přijde o ziky a možná bude i propouštět zaměstnance.

V jižních Čechách v Madetě taky zažili obrovský šok. Včera v 14.00 hodin obdržel generální ředitel jihočeské Madety Milan Teplý zprávu, že kamiony s nivou, které stojí na hranicích, nebudou do Ruska již vpuštěné. Některá vozidla se už vracejí zpět. Generální ředitel dokonce kvůli situaci přerušil dovolenou a ekonomové největšího zpracovatele mléka v ČR nyní počítají, co bude ruské embargo pro firmu znamenat.

„Rusko je druhým až třetím největším exportním trhem Madety a společnost se na něj snažila proniknout čtyři až pět let,“ uvedl Teplý a dodal, že se jim to nakonec podařilo a zaznamenávali celou dobu nárůst tržeb: „Očekávali zvýšení z letošních 200 milionů korun na 300 milionů v roce 2015.“ Dnes mají díky zahraniční police šaška Slávka Sobotky utrum, ten raději zalezl do eurozadnice a sankce proti Rusku schválil a dnes sklízí, co zasel.

Silným potravinářským firmám hrozí pokles tržeb, malým zase úplný zánik. Očekává se navíc obrovský propad cen potravin v Evropské unii, jelikož EU má vysokou nadprodukci a uzavřením stěžejního trhu, zůstane vše na trzích EU. To vše povede k masívnímu propouštění z potravinářského průmyslu a o práci přijdou i zemědělci a pocítí to celá ekonomika. Až Vás propustí z práce, tak víte komu můžete poděkovat, zločincům: Sobotkovi, Zaorálkovi, Babišovi, Bělobrádkovi a všem deviantům z vládní koalice ČSSD, ANO, KDU-ČSL a psychopatům podporující Evropskou unii.

http://www.stalo-se.cz

Klíčová slova: Česká republika
5973 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny