„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Vrať mi prachy, Pánku – jsem v tísni!

Autor: Martina Franzová | Publikováno: 8.8.2014 | Rubrika: U NÁS
Ilustrace

Nejsem v tísni finanční, jsem v tísni spíše člověčí! I kdybyste mi vrátil těch pár stovek, co jsem Klubu přátel vaší slavné neziskové humanitární organizace Člověk v tísni poslala, tak mě to nevytrhne. Horší je ztráta důvěry a iluzí.

Nejhorší je ten pocit, že jsem zase někomu byla za naivní husu, která před lety ještě věřila, že opravdu chcete pomáhat lidem postiženým povodněmi, suchem, hladomorem, válkami, povstáními – prostě všem, co jsou na dně ne vlastní vinou. Bez rozdílu národnosti, náboženství, rasy, pohlaví…

Na vašich stránkách jsem sice našla vypsanou sbírku pro Ukrajinu, ale o tom, jak pomáháte v obležených městech na východě Ukrajiny, odkud chudí a staří lidé nemohli včas prchnout, ani slovo! Tohle je opravdová humanitární katastrofa! Bez vody, jídla a elektřiny jsou patrně v tísni. Celý svět to ví, ale Člověk v tísni mlčí. Vybrané peníze patrně slouží jiným účelům. Nikdy vám nezapomenu, jak jste nám sem expres šoupli hned zpočátku ukrajinské krize několik desítek raněných „ostrých hochů“ z Majdanu (dle vašeho výběru) vládními speciály. Tak na to jsem vám ty svoje uškudlené stovky opravdu neposílala!

Nechci zpochybňovat vaši činnost úplně, ale ráda bych věděla, jaká jsou ta kritéria výběru, kdo si pomoc zaslouží a kdo ne! Určitě v tom není politika?

Nebo, že bychom si někteří byli opravdu „rovnější“? Možná je to tím, že raněný obyčejný Palestinec je člověk horší kategorie než raněný izraelský voják?

Nestydíte se trochu, když Lékaři bez hranic v Gaze ošetřují v šílených podmínkách ty nešťastné děti a dospělé jen proto, aby se za pár hodin stali znovu terčem izraelské pozemní operace? Ze škol a nemocnic OSN si izraelská armáda dělá střelnici, to vy schvalujete? Dokonce i Amnesty International (k té už jsem také téměř ztratila důvěru) pozvedá svůj hlas. OSN odsoudila Izrael za válečné zločiny a co vy na to? Mlčíte!

Podpora ČVT kubánským disidentům je nám z České televize dostatečně známa, ale o tom, že jen pár kilometrů od těchto disidentů ještě stále funguje americký koncentrační tábor Guantanamo vaše humanitární organizace opět cudně mlčí! O mučení vězňů tajně dovezených do Polska z USA jste také taktně pomlčeli! (Možná se tomu teď říká „politická korektnost“ já jsem „stará škola“ – já tomu říkám „politická špinavost“!).

 

Mlčíte bohužel za naše peníze, teď nemluvím o těch drobných od dárců v Klubu jako jsem byla já, ale o daních nás všech! Je veřejným tajemstvím, že ČVT si velice dobře žije z přímých státních nebo nepřímých dotací a jsou to desítky až stovky milionů z různých ministerstev, další zdroje jdou z krajů, z rozpočtu hlavního města Prahy a z České televize. Něco “málo milionů“ vám přistává na účtu také z Bruselu.

Já jsem své „sponzorování“ ČVT ukončila hned poté, co jste na svých stránkách uveřejnili žebříček lichvářských firem a ta, jejíž lichva je patrně nejhumánnější, zvítězila. Poté uvedla jméno vaší organizace ve své reklamě. To mi hlava nebrala, jak se teď říkává. Leda že by se vám v Čechách nedostávalo lidí dostatečně chudých a ožebračených, kterým byste posléze mohli pomáhat. Takže si je s pomocí lichvářů vyrobíte! Kde to žijete? Zdá se vám málo 714 tisíc nařízených exekucí jen za minulý rok? Nebo vám snad také tehdy něco káplo na váš účet?

To že přes vaši organizaci probíhalo a možná ještě probíhá financování Al-Kajdy v Sýrii, Turecku a Jordánsku, tak to už určitě jsou velmi nepěkné pomluvy!

Ještě pane Šimone Pánku promiňte, že jsem Vám v nadpisu zatykala, ale jste mladší než já a pro mě jste byl i dlouho po Sametu tím sympatickým slušným studentským vůdcem… Prostě charakterní člověk – člověk na svém místě, ředitel humanitární organizace. O to horší bylo moje zklamání, když jsem si uvědomila, že všechno je jinak… Jak praví starý židovský vtip.

Umírá starý a vážený rabín. Kolem postele stojí celá rodina a všichni napjatě čekají na jeho poslední slova, na nějakou nejvyšší moudrost, ke které za svůj život dospěl.
Rabín však mlčí.
-Nemůžeš přece jen tak odejít,- naléhá žena. -Řekni nám něco.-
Starý muž však mlčí dál.
-Prosím tě, tate…,- naklání se k němu dcera. Ale ani ta se nedočká odpovědi.
Teprve po dlouhém čekání rabín naznačí, aby k němu přistoupil nejstarší syn a všichni ostatní odešli.
Když se k němu syn skloní, ústa umírajícího se konečně pohnou. -Všechno je jinak,- zašeptá rabín a umře.

Klíčová slova: USA  | propaganda  | manipulace  | politická korektnost
5959 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Chaluhy, třeste se! Bílí dredaři ve skutečnosti šíří rasismus. Taková je dikce nového stupně politické korektnosti (+ foto)Ruské špičky: USA nemají prostředky k nátlaku na politiku RuskaEuroopilec Juncker si užívá za naše peníze! Vůbec se s tím nemazlí. Podívejte se, jak si žije šlechta, poddaníBrutalita francouzské policie. Milovníci demokracie mlčí, není to v Rusku (+ foto)Neuvěřitelná epidemie útoků kyselinou! Policie si neví rady. Další kulturní obohacení Evropy

ePortal.cz

Jan Palach nebyl hrdina. To opravdu neRazítkovací mánie snad nikdy neskončí

euPortal.cz

V minulosti Kliniku podpořil Andrej Babiš a dokonce hrál roli při jakési provizorní užívací smlouvě, za což byl tehdy levičáckými kruhy adorovánTvrdá realita: V Británii díky muslimům 15 útoků kyselinou týdně. Z toho 3/4 v Londýně

Eurabia.cz

Jak muslimové skrývají svou agresivitu za obviňování druhých z perzekuce muslimů Jak potom kvalifikovat chování NATO v Srbsku či v Afghánistánu a některých jeho členů v Iráku a v Libyí?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

euServer.cz

Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...Přemrštěné náklady nekončící války mohou vést k tomu, že Spojené státy budou muset překonat pocit ponížení a z Afghánistánu se stáhnou. Už dnes Čína, Rusko a Indie přebírají v oblasti politickou inciativu

ParlamentniListy.cz

Halík mě poslal do pekla. Lituji, že jsem z Putny udělal profesora. Zeman u Soukupa odpálil několik bombBrutální výsměch Jaroslava Plesla „kavárně". TOPiči! Na Soukupa prý budou muset „vyhrabat" rasismus
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny