„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Vrať mi prachy, Pánku – jsem v tísni!

Autor: Martina Franzová | Publikováno: 8.8.2014 | Rubrika: U NÁS
Ilustrace

Nejsem v tísni finanční, jsem v tísni spíše člověčí! I kdybyste mi vrátil těch pár stovek, co jsem Klubu přátel vaší slavné neziskové humanitární organizace Člověk v tísni poslala, tak mě to nevytrhne. Horší je ztráta důvěry a iluzí.

Nejhorší je ten pocit, že jsem zase někomu byla za naivní husu, která před lety ještě věřila, že opravdu chcete pomáhat lidem postiženým povodněmi, suchem, hladomorem, válkami, povstáními – prostě všem, co jsou na dně ne vlastní vinou. Bez rozdílu národnosti, náboženství, rasy, pohlaví…

Na vašich stránkách jsem sice našla vypsanou sbírku pro Ukrajinu, ale o tom, jak pomáháte v obležených městech na východě Ukrajiny, odkud chudí a staří lidé nemohli včas prchnout, ani slovo! Tohle je opravdová humanitární katastrofa! Bez vody, jídla a elektřiny jsou patrně v tísni. Celý svět to ví, ale Člověk v tísni mlčí. Vybrané peníze patrně slouží jiným účelům. Nikdy vám nezapomenu, jak jste nám sem expres šoupli hned zpočátku ukrajinské krize několik desítek raněných „ostrých hochů“ z Majdanu (dle vašeho výběru) vládními speciály. Tak na to jsem vám ty svoje uškudlené stovky opravdu neposílala!

Nechci zpochybňovat vaši činnost úplně, ale ráda bych věděla, jaká jsou ta kritéria výběru, kdo si pomoc zaslouží a kdo ne! Určitě v tom není politika?

Nebo, že bychom si někteří byli opravdu „rovnější“? Možná je to tím, že raněný obyčejný Palestinec je člověk horší kategorie než raněný izraelský voják?

Nestydíte se trochu, když Lékaři bez hranic v Gaze ošetřují v šílených podmínkách ty nešťastné děti a dospělé jen proto, aby se za pár hodin stali znovu terčem izraelské pozemní operace? Ze škol a nemocnic OSN si izraelská armáda dělá střelnici, to vy schvalujete? Dokonce i Amnesty International (k té už jsem také téměř ztratila důvěru) pozvedá svůj hlas. OSN odsoudila Izrael za válečné zločiny a co vy na to? Mlčíte!

Podpora ČVT kubánským disidentům je nám z České televize dostatečně známa, ale o tom, že jen pár kilometrů od těchto disidentů ještě stále funguje americký koncentrační tábor Guantanamo vaše humanitární organizace opět cudně mlčí! O mučení vězňů tajně dovezených do Polska z USA jste také taktně pomlčeli! (Možná se tomu teď říká „politická korektnost“ já jsem „stará škola“ – já tomu říkám „politická špinavost“!).

 

Mlčíte bohužel za naše peníze, teď nemluvím o těch drobných od dárců v Klubu jako jsem byla já, ale o daních nás všech! Je veřejným tajemstvím, že ČVT si velice dobře žije z přímých státních nebo nepřímých dotací a jsou to desítky až stovky milionů z různých ministerstev, další zdroje jdou z krajů, z rozpočtu hlavního města Prahy a z České televize. Něco “málo milionů“ vám přistává na účtu také z Bruselu.

Já jsem své „sponzorování“ ČVT ukončila hned poté, co jste na svých stránkách uveřejnili žebříček lichvářských firem a ta, jejíž lichva je patrně nejhumánnější, zvítězila. Poté uvedla jméno vaší organizace ve své reklamě. To mi hlava nebrala, jak se teď říkává. Leda že by se vám v Čechách nedostávalo lidí dostatečně chudých a ožebračených, kterým byste posléze mohli pomáhat. Takže si je s pomocí lichvářů vyrobíte! Kde to žijete? Zdá se vám málo 714 tisíc nařízených exekucí jen za minulý rok? Nebo vám snad také tehdy něco káplo na váš účet?

To že přes vaši organizaci probíhalo a možná ještě probíhá financování Al-Kajdy v Sýrii, Turecku a Jordánsku, tak to už určitě jsou velmi nepěkné pomluvy!

Ještě pane Šimone Pánku promiňte, že jsem Vám v nadpisu zatykala, ale jste mladší než já a pro mě jste byl i dlouho po Sametu tím sympatickým slušným studentským vůdcem… Prostě charakterní člověk – člověk na svém místě, ředitel humanitární organizace. O to horší bylo moje zklamání, když jsem si uvědomila, že všechno je jinak… Jak praví starý židovský vtip.

Umírá starý a vážený rabín. Kolem postele stojí celá rodina a všichni napjatě čekají na jeho poslední slova, na nějakou nejvyšší moudrost, ke které za svůj život dospěl.
Rabín však mlčí.
-Nemůžeš přece jen tak odejít,- naléhá žena. -Řekni nám něco.-
Starý muž však mlčí dál.
-Prosím tě, tate…,- naklání se k němu dcera. Ale ani ta se nedočká odpovědi.
Teprve po dlouhém čekání rabín naznačí, aby k němu přistoupil nejstarší syn a všichni ostatní odešli.
Když se k němu syn skloní, ústa umírajícího se konečně pohnou. -Všechno je jinak,- zašeptá rabín a umře.

Klíčová slova: USA  | propaganda  | manipulace  | politická korektnost
6053 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Člověk málem přišel o hlavu! Zvířeckoprávním aktivistům se protest vymkl z rukou (+ video)Íránský útok na tankery? Japonci zpochybňují americkou a saúdskoarabskou propaganduDvě lesby uřízly malému chlapečkovi… A pak… (+ foto)Googlem ke světovládě? Vyhledávač, po němž se blbne, ale správně volíČetba knih způsobuje změny v mozku!

ePortal.cz

Na Letné umělci lámali čínské hůlky i rdousili ruského plyšového medvěda. Zazářili nahatí Jarda Hutka a Kačka Jacques BursíkováÚnos a znásilnění, které otřáslo Izraelem

euPortal.cz

Podle sluníčkářů imigrace a islám není hrozbou. Ale zpráva odhalila, že islámské teroristické útoky v Evropě vzrostly mezi lety 2007 a 2017 o 725 procent!Armáda potřebuje vrtulníky, nikoliv ale ty předražené z USA. Odborník hovoří

Eurabia.cz

Imigrant z Nepálu podřezal v Itálií Poláka. Polák mu nechtěl totiž dát peníze ...Cikáni pořádají loupežné nájezdy v Itálií již za bílého dne ... Mladý Ital se stal jejich cílem a bojuje o život

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životMilióny obětí podvodu s cholesterolem. Vejce a tučná jídla potřebujeme! Impotence a infarkty v důsledku "zdravé výživy? Kudy z toho? Nespoléhejme na vědce, ale na rozum

euServer.cz

Přesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslnéZtrapní se Vojtěch Filip jako přízemní lhář? Filip drží rekord v disciplínách, jak skončit v každých volbách hůř, než jeho předchůdce i on sám v těch předchozích, a jak se z debaklů vylhat na cizí konto

ParlamentniListy.cz

Erik Best a Milion chvilek: Čapí hnízdo? O to nejde. Pravdu hledejte jindePamatujete intervence? ČNB nyní podle Markéty Šichtařové chystá ještě větší hloupost
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny