„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Indický národ draze zaplatil za očkovací kampaň proti dětské obrně

Autor: BKP | Publikováno: 6.8.2014 | Rubrika: ZDRAVÍ
Ilustrace

Vláda Indie hovoří o úspěchu očkovací kampaně proti dětské obrně, do níž investovala miliardy dolarů. Nicméně podle Office of Medical and Scientific Justice (OMSJ) druhá strana tohoto smutného „úspěchu“ zůstává skryta. Jde totiž o zvýšený výskyt akutní chabé obrny (NPAFP) a rozvoj paralytické poliomyelitidy asociované s očkováním (VAPP). Zpráva opublikovaná v „Indian Journal of Medical Ethics“, vysvětluje, že akutní chabou obrnu (AFP), způsobenou jinými typy virů, je klinicky nemožné odlišit od ochrnutí způsobeného virem obrny. Podle údajů OMSJ, je AFP dvakrát těžší chorobou než ochrnutí při obrně.

V roce 2011 byla Indie prohlášena zemí „bez“ obrny a v témž roce byl zaznamenán vrchol výskytu AFP: 47 500 případů. Podle údajů Národního projektu epidemiologického dozoru nad výskytem obrny, se počet případů AFP zvýšil v přímé úměrnosti k počtu očkovaných osob. To naznačuje, že vakcína proti obrně je příčinou rychlého šíření tohoto smrtelného stavu. Kromě toho se častěji vyskytují případy ochrnutí při paralytické poliomyelitidě asociované s očkováním (VAPP). Při ní má člověk příznaky podobné nebo identické s těmi, které jsou způsobeny skutečným virem obrny, ale projevují se po očkování vakcínou proti dětské obrně. Příznaky ochrnutí spojené s AFP a VAPP jsou obvykle mnohem těžší než symptomy způsobené divokým virem obrny. Proto je otázkou, zda toto lze nazývat úspěchem. Zdá se, že očkovací kampaň přivedla Indii k nové epidemii závažnějšího onemocnění. Na základě údajů jsou všeobecné ukazatele AFP nyní 12krát vyšší než před začátkem očkovací kampaně.

Navíc někteří vědci tvrdí, že celá očkovací kampaň proti dětské obrně je od samého počátku neetická. Neetu Vashisht a Jacob Puliyel z Oddělení pediatrie Nemocnice svatého Štěpána v Dillí, tvrdí, že ve vědeckých kruzích je již dlouho známo, že vymýtit virus obrny je nemožné, protože vědci syntetizovali poliovirus ve zkumavce ještě v roce 2002. Podle vědců tato kampaň očkování proti obrně iniciovaná před 10 lety WHO a Billem Gatesem (který veřejně oznámil, že vakcína by mohla pomoci snížit světovou populaci o 15 %) nemůže vést k pozitivním výsledkům. Proto je neetické nutit chudé země vynakládat své omezené materiální zdroje na bláhové sny. Mnohem rozumnější by bylo vynaložit je ne na pochybné projekty, ale na zlepšení zásobování vodou a na kanalizaci.

Zdroj: http://antivakcina.org.ua

http://vkpatriarhat.org.ua

Klíčová slova: zdraví  | očkování
5448 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny