„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Ron Paul: ‚Neobviňuji Ameriku, obviňuji neokony‘

Autor: Daniel McAdams | Publikováno: 30.7.2014 | Rubrika: VE SVĚTĚ
Ilustrace

V rámci náročného, nicméně zdvořile vedeného grilování během pořadu Fox Business The Independents, které se týkalo nejnovějších komentářů Rona Paula ohledně situace na Ukrajině a ohledně očividně sestřeleného letadla Malajských aeroliníí, prohlásil Ron Paul, že vláda USA chce z tohoto sestřelení obvinit Rusko, aniž by poskytla pro tento svůj závěr jakékoli důkazy. Paul zdůraznil, že tvrzení USA, že Rusko je třeba obvinit z této katastrofy, protože dodává zbraně rebelům na východní Ukrajině, je pokrytecké, protože Spojené státy vyzbrojily opozici v Sýrii, která zaútočila na USA podporovanou vládu v Íráku. 

Nicméně tím nejlepším momentem vystoupení Rona Paula bylo, když jeden z moderátorů pořadu přispěchal s omletou otázkou: „Obviňujete z toho tedy Ameriku?“ Tato otázka byla již dříve použita Giulianim a jemu podobnými neokony v souvislosti s útoky 11. září.

Ron Paul odpověděl takto:

„Toto je překroucení toho, co říkám. Já neobviňuji Ameriku. Já jsem Amerika, vy jste Amerika, já vás neobviňuji. Obviňuji špatnou politickou linii. Obviňuji intervencionismus. Obviňuji neokony, kteří tuto záležitost hlásají a kteří tomu věří jako náboženství -  že je třeba prosazovat dobrotu Ameriky, dokonce i za cenu bombardování a zabíjení lidí.

Oni říkají, ach, Ron Paul obviňuje Ameriku a proto je špatný a lidé by mu neměli naslouchat. Dobrá, řeknu vám k tomu toto: Američané dnes naslouchají více než kdy dříve. Neintervencionismus je vlnou budoucnosti“.

Ron Paul: I don’t  blame America, I blame Neocons, vyšel 26.07. na ronpaulinstitute.org, překlad R. Václav.

Klíčová slova: USA  | terorismus  | válka  | Rusko  | Ukrajina
3838 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny