„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Michal Semín na demonstraci Suverenity: Devizové rezervy nechme pro potřeby naší vlasti a nedávejme je finančním teroristům

Autor: Michal Semín | Publikováno: 11.1.2012 | Rubrika: V BRUSELU
Ilustrace

Milí přátelé, předně děkuji paní Bobošíkové za pozvání, velmi si ho cením. Na prvním shromáždění k vyjádření našeho odmítavého postoje k záchraně eurozóny za použití části našich devizových rezerv byli také přítomni členové Strany svobodných občanů, včetně jejího vedení, a tak je mi líto, že je tu dnes nevidím.

Akce D.O.S.T. podpořila i toto dnešní shromáždění, neboť stejně jako Suverenitě i nám jde o to, aby se Česká republika nezavázala ke krokům, které by jí mohly výrazně a dlouhodobě poškodit. Kdyby šlo o to, zda máme přispět na záchranu projektu, který je naší vlasti prospěšný, půjčil bych. Ale proč nabízet část devizových rezerv ČR na udržení a posílení systému, který nás postupně zbavuje státní svrchovanosti a, jak je čím dále tím více zřejmé, i finanční a hospodářské stability? Bohužel jenom málo našich spoluobčanů ví, že Nečasova vláda poskytla v předloňském roce MMF první miliardu eur na pomoc státům ohrožených bankrotem, aniž by o tom jednal parlament či se o tom vedla veřejná diskuse. To se již nesmí opakovat! Nejsme v situaci, kdy můžeme posílat peníze na sanaci špatně hospodařících vlád a bank cizích států. A to nikoli proto, že bychom byli sobečtí a nechtěli pomoci bližním v nouzi, nýbrž proto, že bychom tím sobě i našim bližním ve skutečnosti uškodili! Jak to myslím? Záchrana eurozóny, tedy společné měny pro sociálně a hospodářsky heterogenní území, není možná bez vzniku fiskální unie, tedy takového stupně evropské integrace, kdy členské státy eurozóny, a vzhledem k ESM nejen ty, přijdou o svoji svrchovanost při stanovování daňových sazeb a velikosti vládních výdajů – tedy při sestavování státního rozpočtu. Opravdu se chceme vzdát části našich devizových rezerv jen proto, abychom náhradou - osobně bych totiž splacením této půjčky příliš nepočítal – přišli o jednu z posledních oblastí veřejné politiky, v níž ještě nejsme vzdálenému „bruselbyru“ plně podřízeni? Dojde-li k tomu, k čemu pak ještě pořádat národní parlamentní volby? Již dnes je přes 80 % zákonů, tvořících náš právní řád, určováno Bruselem!

Současná dluhová krize je skutečnou křižovatkou našich národních i evropských dějin. Pro eurokraty a finanční teroristy, obsazující vedení bankrotujících států a institucí, a jejich lokální quislingy je příležitostí k dotažení mocenského převratu v Evropě do zamýšleného konce – ke zničení národních států a vzniku jediného státu evropského. Zároveň je ale všem, kteří touží po uchování naší státní suverenity, pobídkou, aby spojili svoje síly a učinili vše pro to, aby byla navzdory všem nepříznivým okolnostem uhájena.

Požadujme tedy po vládě Petra Nečase nikoli jen to, aby uchovávali naše devizové rezervy pro potřeby naší vlasti, ale i to, aby při dalších summitech a bilaterálních jednáních požadovali tutéž smluvní výjimku z přijetí eura, jako mají Británie a Dánsko. Vláda, chce-li být zvána českou, se musí postavit proti dalším revizím evropského primárního práva, směřujícím k další politické integraci Evropy. Apeluji jménem Akce D.O.S.T. na vládu České republiky, aby při jednáních s představiteli ostatních členských států EU hledala cestu, jak se pokud možno pokojně a po vzájemné dohodě vrátit k uspořádání vztahů, založených na dobrovolné spolupráci a přímé politické odpovědnosti jednotlivých států za osud svých národů a občanů. Svobodě a demokracii v Evropě nejvíce prospěje návrat před Maastricht i návrat k národním měnám. Zvítězí-li v této důležité bitvě naši oponenti, pak se v naší vlasti ještě více zešeří. Nepřipusťme to, prosím!

autor je předseda Akce D.O.S.T.

projev na demonstrace před vládou ČR proti snaze poslat z devizových rezerv ČNB 90 miliard na záchranu krachujícího projektu eurozony. Na demonstraci vystoupila také předsedkyně Suverenity SBB Jana Bobošíková a ekonomický poradce Suverenity Vlastimil Tlustý

čtěte také:

Kardinál Vlk se přátelí s estébákem, šokoval klausovský katolík

Nehorázné pindy Karla Hvížďaly

FED slaví svoji stoletou vládu nad USA aneb okamžik pravdy pro Tea Party

Klíčová slova: euro  | dluhy  | banky  | Česká republika  | D.O.S.T.  | demokracie
3671 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny