„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Maďarský vzdor! Opravdu se Maďarsko loučí s demokracií?

Autor: Svein Sellanraa | Publikováno: 6.1.2012 | Rubrika: VE SVĚTĚ
Ilustrace

Na nový rok vstoupila v účinnost nová maďarská ústava, která byla přijata v dubnu roku 2011. Reakce levicových elit západních Evropy jsou, mírně řečeno, nepříznivé. Například aktuální zpráva na webových stránkách Stavanger Aftenblad, jedněch z největších norských novin, je nadepsána slovy „Maďarsko se loučí s demokracií“. Starší článek, napsaný v době, kdy ústava byla přijata, pak nese titulek „Maďarsko: Nová ústava zavádí diskriminaci.“

Čím byla tato zuřivá reakce vyvolána? Wikipedie to vysvětluje docela dobře: „Život plodu je chráněn od momentu zplození… Partneři stejného pohlaví mohou právně registrovat své partnerství, ale manželství je definováno jako svazek mezi mužem a ženou… Název státu se mění z Maďarské republiky na Maďarsko, a ačkoliv země zůstává republikou, preambule ústavy obsahuje odkazy na Svatoštěpánskou korunu, stejně jako na Boha, křesťanskou víru, vlast a tradiční rodinné hodnoty.“

Nepochybuji o tom, že nová maďarská ústava zčásti představuje cynický pokus o uchopení moci vládní stranou Fidesz, a v tom je jistě něco varujícího, i když samozřejmě ne v apokalyptickém rozsahu výše uvedených komentářů. Ale toto nemůže být tím pravým důvodem, který vyprovokoval k akci západní elity, tedy ty samé skupiny, které jsou absolutně zticha o drakonických tzv. antidiskriminačních zákonech, jež existují v jejich vlastních zemích, a v porovnání s nimiž je nová maďarská ústava výrazně liberální a svobodymyslná.

Stejně tak jsem od nich neslyšel žádné stížnosti ani protesty, když například německé bezpečnostní složky téměř zlikvidovaly noviny Junge Freiheit, poměrně krotký liberálně konzervativní zpravodaj, pro jím zastávané údajné zločinné myšlenky. Nikdy neprotestovaly proti norskému tzv. „paragrafu proti rasismu“, který umožňuje poslat až na tři roky do vězení každého, kdo veřejně vyjádří své morální výhrady proti homosexualitě. Nelomily rukama a neskřípaly zuby ani nad stavem britské demokracie, když bylo odhaleno, že vláda Tonyho Blaira podporovala imigraci ze zemí třetího světa, aby si zajistila loajální a na státu závislé voliče pro svoji stranu.

Ne, levičáci necítí k nové maďarské ústavě nenávist proto, že by snad byla nedemokratická, ale protože představuje překážku pro jeden z jejich hlavních projektů, dobře popsaný americkým novinářem a znalcem zahraniční politiky Markem Hackardem. Jedná se o plán kolonizace států bývalého východního bloku nikým nezvolenými eurokraty a představiteli nevládních organizací, jejichž cílem je dokončit to, co započal Sovětský svaz – očištění tohoto území od křesťanského dědictví a národních tradic.

Lidskoprávní organizace Human Rights Watch je příjemně upřímná ve svém stanovisku, ve kterém mj. uvádí, že ústava „chrání právo na život pro plod od momentu zplození, což může vést ke snaze zvrátit současnou právní úpravu potratů a k omezení potratů, což by dalo v sázku mnoho základních práv žen.“ (Stále se měnící seznam lidských práv nyní evidentně obsahuje i právo matky zavraždit své vlastní dítě, pardon, „plod“.) Daná organizace si dále stěžuje např. na to, že ústava obsahuje „definici manželství jako svazku mezi mužem a ženou, což naznačuje, že stát hodlá chránit pouze rodiny založené na tomto typu svazku… To by vedlo k odmítnutí poskytnout státní ochranu LGBT občanům a jejich rodinám a vztahům a takovýto postup by byl v rozporu s povinnostmi, které maďarskému státu vyplývají z Evropské úmluvy o lidských právech a z Charty základních práv Evropské unie.“

Pro mě osobně je na všech těchto stížnostech a protestech nejvíce zarážející, že levicové elity odmítají byť jen na okamžik uznat, že by konzervativní názory na rodinu a potraty mohly být oprávněné či legitimní. Ve skutečnosti dokonce odmítají připustit i jejich existenci. Tyto hodnoty, zvláště když jsou zakotveny v zákonech, nejsou přijímány ani jako diskutabilní body, o kterých by měla být vedena racionální diskuse, ale jako zcela zřejmé ďábelské a fašistické smyšlenky, něco, proti čemu se musí všichni správně smýšlející lidé v jednom šiku postavit. Je tohle ještě demokracie? Samozřejmě že ne, je to vyloženě totalitní myšlení.

Tento přístup však není překvapivý, protože když moderní levice, naprosto přesvědčená o tom, že stojí na straně spravedlnosti a dobra, hovoří o demokracii, tak nemá na mysli účast veřejnosti na politickém procesu. Pro levičáky je demokracie pouze jiným slovem pro nezpochybnitelnou hegemonii jich samotných. A jak už jsem výše uvedl, jeden z hlavních cílů levice je imperiální expanze jejích myšlenek do střední a východní Evropy. Hlavním nástrojem potom je Evropská unie a levicové skupiny „ochránců lidských práv“.

Nová maďarská ústava je povzbudivým znamením, že tato kolonizace může čelit silnějšímu odporu, než se kterým levice počítala. Doufejme, že Maďaři, národ s dlouho historií odporu proti vnějším vetřelcům, budou mít odvahu stát si pevně za svým.

Zdroj: The Brussels Journal

Překlad: A.K.

www.narmyslenka.cz

titulek redakce

čtěte také:

Maďarsko zničí všechna geneticky modifikovaná kukuřičná pole od Monsanta

Maďarsko: svoboda od lži a násilí

Odhalil nacistické kořeny Evropské unie. Říká o EU, že je to marxistická utopie

Klíčová slova: EU  | politická korektnost
6144 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny