„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Kdo je další škůdce vlasti? Konzervativci hlasují

Autor: Adam B. Bartoš | Publikováno: 9.12.2011 | Rubrika: U NÁS
Ilustrace

Národovci udělují další Cenu Emanuela Moravce. Získá ji po Václavu Havlovi Karel Schwarzenebrg, Alexandr Vondra nebo Jan Fischer?

„Vážení návštěvníci webových stránek webu o. s. Národní myšlenka, dnes poprvé Vám nabízíme možnost svými hlasy rozhodnout o tom, který z nabízených kandidátů si nejvíce zaslouží obdržet zmíněné ´ocenění zásluh´, udělované největšímu škůdci naší vlasti a našemu národu za určité období,“ píše se na webových stránkách konzervativní revue Národní myšlenka.

Po pilotním udělení ceny exprezidentu Havlovi za celoživotní „zásluhy“ pokračují konzervativci v oceňování dalších osobností. Za rok 2011 byli nominováni Karel Schwarzenberg, Alexandr Vondra a Jan Fischer.

Karla Schwarzenberga navrhl děčínský podnikatel Miroslav Červenka, odvolává se přitom na texty o Karlu Schwarzenbergovi. Nominaci odůvodňuje tím, že Schwarzenberg nehájí české zájmy, ale zájmy jiných zemí a globalistických elitářů typu Davida Rockefellera, v jehož think-tancích sedí. Je zednářem a „esencí všeho protičeského, všeho, čím pohrdáme a co českému národu dlouhodobě a cíleně škodí“.

V neposlední řadě by si Schwarzenberg cenu podle Červenky zasloužil kvůli účasti na tzv. Bátoriádě, kdy „sprostě a zákeřně napadl Ladislava Bátoru takovým způsobem, že mu nebyl podniknut sebemenší prostor k adekvátní obraně“.

Předseda občanského sdružení Národní myšlenka Jan Maloušek nominoval současného ministra obrany Alexandra Vondru „za dlouhodobou, systematickou činnost ve prospěch Spojených států amerických a Israele a nadnárodních organisací (NATO, EU, MMF, WTO) i v případech, kdy zájmy zmíněných států a zmíněných organisací nejsou v souladu se zájmy České republiky a jejích obyvatel, jakož i českého národa.“ Podle Malouška jdou navíc často přímo proti českým zájmům a také proti obecné slušnosti v mezinárodních vztazích či jsou v rozporu s mezinárodním právem. Příkladem může být uznání kosovsko-albánského státu, agrese proti bývalé Jugoslávii, v Afghánistánu, Iráku, Libyi či vyhrožování Íránu.

„Aktuálně, za poslední rok, nominuji Vondru zejména ze dvou důvodů – za prvé kvůli snaze pana Alexandra Vondry připojit Českou republiku k útočné kampani proti Kaddáfího režimu v Libyi a za druhé pro vytvoření tzv. Bílé knihy Armády České republiky, která vznikla právě pod jeho vedením a která představuje úřední manuál pro další okleštění naší armády a tím omezením schopnosti obrany naší vlasti, našeho státu, národní nezávistlosti a našich národních a státních zájmů,“ uvedl Maloušek.

Třetím nominovaným je Jan Fischer, bývalý premiér, člen KSČ, nyní viceprezident Evropské banky pro obnovu a rozvoj.

Ten si nominaci vysloužil za „účelovou, zkreslující až lživou dehonestaci národovectví, zejména českého“, když například uvedl, že „ze svědomitých národovců mi běhá mráz po zádech“ nebo že „svědomití národovci připravili v minulém století o život miliony lidí.“

Národovci vybízejí k hlasování na svých stránkách. Vítěz hlasování se stane po Václavu Havlovi druhým držitelem Ceny Emanuela Moravce a bude mu odeslán příslušný diplom, slibují.

Cena Emanuela Moravce je cenou hanby a opovržení. „Cena Emanuela Moravce je cena hanby pro občany našeho státu a příslušníky našeho národa za jejich činnost v zájmu jiného státu, národa či nadnárodní instituce či korporace proti zájmu Čechů a naší vlasti,“ vysvětlil už dříve Maloušek.

„Moravec se stal symbolem odporné kolaborace s okupační mocí, symbolem poklonkování silnému vládci, symbolem přebírání cizích myšlenek a světonázorů bez ohledu na skutečnost, že jdou proti zájmům našeho národa a našich spoluobčanů, hlásání cizích myšlenek v cizím zájmu, zkrátka symbolem zaprodanství a zrady nejvyšší, totiž zrady národa a vlasti,“ popisují konzervativci, proč se rozhodli cenu za zrádcovství národa pojmenovat právě po Moravcovi.

Časopis Národní myšlenka vznikl na počátku 90. let, kdy se skupina mladých, konzervativně zaměřených lidí, rozhodla vydávat soubory článků, úvah a dalších textů. Navazuje také na předválečný prvorepublikový časopis stejného jména, který vydávala Mladá Národní demokracie, dokud nebyl za války nacisty pro podporu slovanství zakázán. Současnou podobu Národní myšlenky rediguje syn Ladislava Bátory Alexandr.

www.prvnizpravy.cz

čtěte také:

Národovci udělili Cenu Emanuela Moravce zrádci národa

Stanovisko Národní myšlenky k výrokům pana Tomáše Jarolíma

A cenu zrádce národa získává ... Václav Havel

Klíčová slova: pravdoláska  | domácí politika  | Česká republika  | vlastenectví
5025 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny