„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Udání na Národní myšlenku neúspěšné

Autor: odjinud | Publikováno: 29.11.2011 | Rubrika: U NÁS
Ilustrace

Jak jsme ctěné čtenáře již informovali, učinil v srpnu tohoto roku pan Tomáš Jarolím, místopředseda vládní strany Věci veřejné, denunciaci ministru vnitra, která směřovala ke zrušení občanského sdružení Národní myšlenka a k zákazu stejnojmenného periodika. Jistě jste, spolu s námi, napjatě očekávali, jak tento boj za očistu demokracie dopadne. Výsledky však, zdá se, nejsou pro jmenovaného udavače příliš povzbudivé.

Začněme od začátku. Zde je právně, historicky, politologicky a kulturně fundovaná denunciace pana Jarolíma ze dne 22. srpna 2011. Doporučujeme povšimnouti si zejména kouzelné formulace v samém závěru udání (vizte 1-Jarolimovo-udani.pdf), tedy že autor nikomu neupírá právo na vlastní názory, ale pokud jsou odlišné od těch jeho, pak by se jejich hlásání mělo zakázat. Vskutku demokrat evropského střihu!.

Bohužel zpátečnické Ministerstvo vnitra Jarolímovo udání oslyšelo a po posouzení celé věci neshledalo důvody pro zahájení řízení s občanským sdružením Národní myšlenka. Ve věci možného postupu vůči stejnojmennému časopisu byl udavač odkázán na Ministerstvo kultury. Dokument vizte zde: 2-odpovedMV.pdf

Z níže uvedeného vyjádření Ministerstva kultury však kupodivu vyplývá, že pan Jarolím se na něj již s žádným podnětem proti časopisu Národní myšlenka neobrátil. Že by konečně nazřel hloupost svého konání? Nebo že by pro něj již tato věc po té, kdy se mediálně zviditelnil a zavděčil jako bojovník proti nesprávným myšlenkám, nebyla nadále zajímavá? Tento dokument je dostupný zde: 3-odpovedMK.pdf

Ať tak či tak, skutečností je, že pravda a láska, kterou má pan Jarolím ve svém mottu, v této bitvě neuspěla. Prohrála s rozumem, právem a spravedlností. Divná to společnost, kde jsou tyto pojmy ve vzájemné opozici.

Upozorňujeme závěrem naše ctěné čtenáře, že návrhy na další kolo ve výše uveřejněných dokumentech zmíněné Ceny Emanuela Moravce bude v nejbližších dnech uzavřeno a začne hlasováni o laureátovi.

http://narmyslenka.cz

čtěte také:

A cenu zrádce národa získává ... Václav Havel

Stanovisko Národní myšlenky k výrokům pana Tomáše Jarolíma

Národovci udělili Cenu Emanuela Moravce zrádci národa

Klíčová slova: bátora  | domácí politika  | Česká republika  | D.O.S.T.  | politická korektnost  | vlastenectví
4279 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny