„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Rusko varuje Izrael před zásahem v Íránu

Autor: odjinud | Publikováno: 27.11.2011 | Rubrika: VE SVĚTĚ
Ilustrace

Rusko upozornilo Izrael na to, že vojenský zásah v Íránu bude velkým omylem s nepředvídatelnými následky. Nesmírně bouřlivou reakci vyvolala v Izraeli nadcházející publikace nejpodrobnější zprávy Mezinárodní agentury pro atomovou energii o jaderném programu Íránu. Vláda poprvé posoudila plán zasazení preventivního úderu vojenské základně Parcin vzdálené 30 km od Teheránu, kde se údajně vyvíjela atomová bomba.

Před tím to dělali pouze experti. A izraelští vojenští činitelé zase vyzkoušeli novou balistickou raketu. Kromě toho vypracovali postup záchrany civilního obyvatelstva před raketovým úderem s použitím zbraní hromadného ničení. Expert z moskevské státní vysoké školy mezinárodních vztahů Sergej Družilovskij se domnívá, že oficiální postoj Izraele silně ovlivňuje celková situace v regionu.

To, že je Izrael nervózní, je pochopitelné, pod ním teď hoří půda. A není to kvůli Íránu. Soudě podle situace v Tunisku a Egyptě, sílí na Blízkém východě stále víc islámský faktor. A bude tedy jednoznačně sílit i protiizraelský postoj Arabů. A Izrael teď proto musí nějak odpoutat pozornost od všech těchto procesů, které se odehrávají v arabském světě. A tady jsou dobré všechny prostředky. Když se Izraeli nepodaří zaměřit situaci na Blízkém východě do roviny, která mu bude vyhovovat, pak se jeho postavení značně zkomplikuje. Je možná i arabská blokáda. Před tím Jordánsko a Egypt Izrael podporovali. Teď se zřejmě nedá mluvit ani o tomhle.

Může to zkrátka dopadnout tak, že Izrael bude nucen bojovat za své zájmy úplně sám. Včera oficiální mluvčí amerického ministerstva zahraničí Victoria Nowlandová potvrdila, že Washington neusiluje o vojenskou konfrontaci s Íránem a uchazeč o úřad prezidenta USA, republikán Ron Paul vyzval k tomu, aby se USA vzdaly politiky konfrontace s Teheránem. A šéf francouzské diplomacie upozornil na to, že úder zasazený íránským jaderným objektům bude mít totálně destabilizující účinek v regionu.

Teherán na to dnes reagoval prohlášením, že posuzuje možnost vývozu svých jaderných technologií. A včera ruský premiér Vladimir Putin nevyloučil, že Írán zvýší vývoz plynu, který se uvolní v jeho energetické bilanci po úspěšném uvedení do provozu první íránské jaderné elektrárny v Busheru. Toto prohlášení bylo učiněno na rozšířeném zasedání předsedů vlád zemí Šanghajské organizace spolupráce s účastí pozorovatelů, mezi něž patří i Írán. Rusko tak znovu dalo svým zahraničním partnerům na srozuměnou, že mezinárodní izolace Teheránu neodpovídá společným zájmům.

zdroj

Klíčová slova: imperialismus  | propaganda  | Izrael  | Rusko  | Írán
6852 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Šílená hysterie feministek. Zmlátily lidský plod tyčí a pak ho zapálily (+ video)Anarchista chtěl podpálit středisko pro nelegální imigranty! (+ foto)Zoufalí Katalánci zaútočili na středisko pro uprchlíky (+ video)Důvod k válce? Američané se opravdu hodně snaží. Írán prý porušoval smlouvu před její platností (+ foto)Nebývalá upřímnost na parádě deviantů v Paříži! Zničíme vaši... (+ foto)

ePortal.cz

Palestinský kult smrtiČulík, Kartous a elfové, praporečníci nové totality

euPortal.cz

To je už vážně zvrácené. Pražský primátor Hřib (Piráti), který dal záštitu homosexualistickému festivalu Prague Pride, de facto legitimizuje účast pedofilů na Prague Pride a via facti legitimizuje i pedofilii samotnou Nejvíce šílené tvrzení ministerstva vnitra je, že prý hnutí SPD „kontinuálně a záměrně vyvolávalo dojem, že je majoritní obyvatelstvo České republiky akutně ohroženo imigrací a islamizací"

Eurabia.cz

V Africe masové vyvražďují černoši bělochy a Evropě je to jedno. Začnou brzy vraždit bělochy i v Evropě?Vrchol: uprchlíci si jezdí domů na dovolenou. Odsun!

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Otázka nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmu

ParlamentniListy.cz

Kateřina Konečná: K listopadu očekávám neskutečnou mediální masáž. Budou se vám snažit namluvit...Co všechno udělají z člověka dolary! Tomáš Kňourek má jasno, proč Kalenský vyrukoval s novým radikálním opatřením proti „dezinformačním webům“
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny