„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

V sevření globalistů: Evropa pod nucenou správou Trilaterální komise

Autor: Patrick Wood | Publikováno: 23.11.2011 | Rubrika: V BRUSELU
Ilustrace

Trilaterální komise, jedna ze svatyň zasvěcenců Nového světového řádu, rozšiřuje svoje působení v Evropě. Tento krok je zaměřen na to, aby bylo všemi možnými prostředky umožněno pokračovat v projektu eurozóny a Evropské unie, která má být ukázkovým projektem těch, kteří usilují o jednu světovou vládu.

David Rockefeller napsal v roce 1998 s ohledem na to, jakou roli sehrála Trilaterální komise při vytvoření Evropské unie:

Tehdy, na počátku 70. let, byly naděje na existenci silněji propojené Evropy formulované již poměrně velmi výrazně – což lze odvodit v mnoha ohledech z nejrůznějšího usilování, které tomuto cíli obětovalo tolik členů Trilaterální komise v jejím počátečním stádiu“ - David Rockefeller, „In the Beginning: The Trilateral Commission at 25“, 1998, str. 11

Někteří lidé se domnívají, že toto vše už je pouze minulostí, že vliv Trilaterální komise v dnešní době v Evropě odezněl, protože starší generace již není v této věci aktivní. To je samozřejmě naprostý nesmysl. Vezměte si například osobu Valéry Giscard d’Estainga – jednoho z vedoucích členů Trilaterální komise – jenž v letech 2002-2003 ve své funkci prezidenta Evropské konvence vypracoval ústavu Evropské unie.

10.11.2011 napsal Robert Wenzel, redaktor a vydavatel Economic Policy Journal krátký článek s titulkem Velkobanksteři berou kontrolu do vlastních rukou. V tomto článku píše:

Co byste měli vědět o krizi eurozóny: Velkobanksteři berou nyní kontrolu do vlastních rukou.

Mario Draghi se stal 1. listopadu prezidentem Evropské centrální banky. Pracoval rovněž jako místopředseda představenstva a výkonný ředitel Goldman Sachs International a zastupoval Itálii ve Světové bance. Je členem Institutu pro politiku Johna F. Kennedyho, vládní školy při Harvardově univerzitě.

Lucas Papademos nyní přebírá úřad ministerského předsedy Řecka. Pracoval jako ekonom v bance Federální rezervy v Bostonu a byl rovněž hostujícím profesorem na Kennedyho škole při Harvardově univerzitě. Původně pracoval jako víceprezident Evropské centrální banky. Od roku 1998 je členem Trilaterální komise.

Mario Monti by měl převzít úřad po italském ministerském předsedovi Silvio Berlusconim (stalo se tak v neděli 13. listopadu 2011 – p.p). Monti vystudoval univerzitu Yale, kde studoval u Jamese Tobina (viz Tobinova daň – navrhovaná daň na finanční transakce – p.p.). Monti byl členem Evropské komise. Je předsedou Trilaterální komise pro Evropu a je rovněž členem Bilderberg group.

Pokud byste náhodou nyní dospěli k závěru, že se elitističtí banksteři chopili finanční krize, aby ji řídili požadovaným směrem, pak budete mít s největší pravděpodobností pravdu“.

Jak vidíte, od roku 1973 se nezměnilo prakticky vůbec nic. Rovněž i v dnešní době se členové Trilaterální komise objevují v těch nejvyšších pozicích vlivu.

Trilaterální komise ujišťuje, že pouze náhodou jsou její představitelé voleni do těch nejvyšších pozic. Prý to údajně souvisí s jejich nezměrným talentem a schopnostmi. Toto nemám odněkud z doslechu, toto mi bylo řečeno přímo členy Trilaterální komise.

Pokud si uvědomíme, že počet členů Trilaterální komise bývá vždy v rozmezí 300-350 členů, je, byt´ i jen čistě ze statistického pohledu nemožné, aby se v takovéto velké míře a po tak dlouhou dobu objevovali tito lidé v pozicích moci náhodou. Vezměme si například USA. Od roku 1973 bylo členy Trilaterální komise

- osm z deseti zástupců pro obchod americké vlády

- šest z osmi amerických zástupců u Světové banky

- šest ze sedmi zvolených amerických prezidentů/viceprezidentů

Kdo používající zdravý rozum by tváří v tvář těmto faktům mohl uvěřit tomu, že členové Trilaterální komise se dostali na tyto pozice jen tak! To je samozřejmě nesmysl.

Důkazy z historie nám jednoznačně ukazují, že Trilaterální komise uchvátila globální politický systém za tím účelem, aby dosáhla přesně toho cíle, jenž její zakládající členové zformulovali v roce 1973: „Vytvoření nového mezinárodního hospodářského řádu“.

 

Kdo vládne světovému hospodářství?

Když jsme se spolu s Antony Suttonem rozhodli vědeckým způsobem prozkoumat Trilaterální komisi, použili jsme techniku analýzy, která byla sestavena ze směsice sociologických metod pod názvem „Topologická síť“.

S pomocí této metody jsme zaznamenali jména ředitelů, vedoucích podniků a většinových vlastníků podniků, kteří byli v nějakém vztahu k Trilaterální komisi a vypracovali jsme na tomto základě diagram, na němž se zobrazila přetnutí a propojení, která by jinak nebylo možné objevit.

Výsledky braly dech. Zjistili jsme, že jde o přesně organizovanou síť, která je mnohem více vzájemně provázána než seskupení, které by sestávalo z na sobě nezávislých firem. Pokud jsme to vše převedli do grafické podoby, byla tato síť jednoznačně rozpoznatelná. O této skutečnosti se může každý přesvědčit v práci Trilaterals Over Washington, Volume 1.

Ve Švýcarsku byla v poslední době zveřejněna podobná studie zaměřená na současnost. Studie vyšla pod názvem: Das Netzwerk der globalen Konzernkontrolle (Síť globální kontroly koncernů).

V resumé této studie, která byla provedena S. Vitalim, J. B. Glattfelderem a S. Battistonem stojí:

Podle našeho názoru lze vysledovat to, že nadnárodní společnost jsou navzájem provázané ve velké, síti podobné struktuře a že části této sítě směřují k malým, úzce navzájem propojeným centrům, jež se skládají z finančních institucí. Na toto jádro lze nahlížet jako na hospodářskou „super-jednotku“, což před vědce a osoby v důležitých funkcích klade nové, důležité otázky“.

Toto vyjádření nevystihuje dostatečně realitu. V tabulce S1, která se nalézá v příloze tohoto výzkumu, je vyjmenováno všech 50 firem, z nichž 45 jsou banky, pojišťovací společnosti a další finanční instituce. Jsou tam přítomni obvyklí zástupci z USA jako je: State Street, JP Morgan Chase, Bank of America, Goldman Sachs a další.

V krátkosti: Světové hospodářství je v dnešní době ovládáno z centra, jež se skládá z bank a finančních institucí. O tom netřeba vést sáhodlouhé diskuse, jsou to tvrdá fakta a kromě toho se jedná přesně tytéž závěry, k nimž jsme se dopracovali spolu se Suttonem již v roce 1978, i když jsme tak tehdy učinili s pomocí nedokonalých analytických metod a bez použití počítače.

Švýcarský výzkum dospěl k tomuto závěru: „Je to poprvé, kdy byl prezentován seznam podle pořadí, v němž jsou jeho účastníci hodnoceni podle toho, jaký mají vliv z hlediska globální kontroly. Všimněte si, že mnoho z těchto účastníků patří do finančního odvětví...a že se u mnoha těchto jmen jedná o všeobeně známé globální hráče. Zajímavé na tomto seznamu není ani tolik to, že by se jeho prostřednictvím zviditelnili nějací neznámí a neočekávaní, vlivní aktéři, nýbrž spíše to, kolik z těchto čelných představitelů náleží k onomu jádru.

To znamená, že tito čelní zástupci neprovozují své obchodní aktivity osamoceně, nýbrž úplný opak je pravdou. Pracují navzájem provázáni v rámci extrémně rozvětvené sítě kontroly. Tento poznatek je nesmírně důležitý, protože předtím neexistovaly žádné ekonomické teorie nebo empirické důkazy, které by uváděly, zda a jak jsou tito čelní představitelé navzájem provázáni. Na závěr je ještě třeba poznamenat, že vlády a běžné osoby se umístily pouze na spodních příčkách tohoto seznamu“.

Zbigniew Brzezinski, který založil Trilaterální komisi společně s Davidem Rockefellerem v roce 1973, tuto síť popsal ve své knize z roku 1970 „Mezi dvěma věky: Role Ameriky v technokratické éře“ těmito slovy:

„Národní stát jako fundamentální jednotka organizovaného života lidí dal přednost principu tvůrčí moci: činnost a plány mezinárodních bank a nadnárodních koncernů jsou mnohem pokrokovější než politické koncepty národních států.“

Bohužel se toto dnes stalo realitou. Tato síť - v jejímž centru jsou mezinárodní banky a nejrůznější nadnárodní podniky jsou umístěné na jeho okrajích – nadále ovládá a kontroluje běh světových událostí. Občané jednotlivých zemí nejsou víc než objekty, které lze řídit a s nimiž je možné manipulovat.

Evropě hrozí, že finanční krach Itálie a Řecka s sebou stáhne celý evropský region a možná i celé světové hospodářství. Na skutečnost, že trilaterální bankéři jako Papademos a Munti mají v této době vést své národní státy, by mělo být nahlíženo jako na krok směrem k nucené správě – jako na krok, který je zacílen na to, aby tito lidé zastupovali a chránili majetky bank („sítě“).

Tento vývoj zřetelně ukazuje, že nadvláda Trilaterální komise se i v dnešní době těší tomu nejlepšímu zdraví. Dokud lidé nezvítězí nad touto nadvládou, budou volby v jednotlivých národních státech odsouzeny k nezdaru. Voliči budou jednoduše podváděni tak dlouho, dokud si neuvědomí, jaké jsou skutečné síly, které působí za politickým/hospodářským systémem.

 

Im Wurgengriff der Globalisten: Trilaterale Kommission stellt Europa unter Zwangsverwaltung vyšel 10.11.2011 na www.propagandafront.de, překlad R. Václav

Klíčová slova: krize  | Řecko  | Wall Street  | dluhy  | světovláda  | Rockefeller  | Trilateral Comission
7872 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?Chtějí zrušit výuku hymny na základních školáchVeganství zachrání naši planetu, tvrdí slavný závodník formule 1. Dostal pádné odpovědi od svých kolegů (+ foto)Švédská vláda ztratila kontrolu nad zemí: 120 pumových útoků za půl roku. Integrace migrantů v praxi

ePortal.cz

Prosíme o pomoc. Buď se budeme bránit, nebo náš svět zanikneRasismus je zpátky a sílí

euPortal.cz

Celá Francie s výjimkou západu země je vystavena postupujícímu radikálnímu islámuEuroarmáda: Muslimští hrdlořezové poslaní na vlastní lidi? Nová bezpečnostní strategie EU

Eurabia.cz

Imigranti požadují být uznáni za národnostní menšinyA nejzavilejší obhájkyní invaze muslimských uprchlíků do Evropy se stává Langšádlová z TOP 09

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Nová ruská ústava Kalousek ví stejně dobře jak to ví generál Flynn, že hnutí Blak Lives Matter je jen dočasnou zástěrkou toho, co má přijít po něm. Což je nová barevná revoluce fašistického střihu

ParlamentniListy.cz

Vypadněte z ČT! Václav Moravec ztratil nervy. Ruply mu jako nikdyNaši herci? Hrůza. Co leze z těch škol... Slavný Čech o umělcích
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny