„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Orwell reloaded a Nový globální strašák

Autor: Jan Gregar | Publikováno: 18.8.2010 | Rubrika: OBČANSKÉ SVOBODY
Ilustrace

Nepřítelem každé tyranie je sebevědomý svobodný občan. Tyranie vyžaduje odevzdaného, pauperizovaného, lehce ovládatelného ovčana. Proto tyrani potřebují o svých ovčanech vědět VŠECHNO. Proto tyrani mají své Velké bratry.

Svého Velkého bratra má i EU. Nespoléhá se (ale to neznamená, že na něj rezignuje) na systém řídících agentů a ochotných udavačů, ale buduje automatizovaný systém elektronického špiclování. A zcela Orwellovsky tento masivní útok na občanské svobody maskuje do newspeaku o "svobodě, bezpečnosti a spravedlnosti".

Nedejme se zmást řečmi o tom, že "kdo nic nezákonného nedělá, nemá se čeho obávat". Pravdou je, že tyto systémy mohou pomoc policii. Stejnou pravdou je, že jsou nástrojem pro likvidaci jakékoli nepohodlné osoby. Každý máme svoji slabou stránku a tento systém ji najde a umožní ji zneužít. Doporučuji tento popis o chytání Pitra, který je možná lump. Za stejného lumpa může být systémem prohlášen kdokoli, kdo se politicky nebo ekonomicky nebude hodit "do hry".

Netajím se svými protibruselskými názory. Nejedu rád v unifikačním vlaku do stanice tyranie. Možná proto budu vyloučen z přepravy. Zmizím-li jednoho dne, nehledejte mne. Budu v místnosti 101... a "každý ví, co ho v ní čeká - něco horšího než smrt".

Ovčan musí žít ve strachu. Čekání na nového globálního strašáka je u konce. Už jsme se nemohli dočkat. Zapomeňte na prasečí chřipku, zapomeňte na tu islandskou sopku s tím idiotským jménem, zapomeňte na světový terorismus. Nyní se budete muset bát enzymu NDM-1. Celosvětové bububu právě začíná...

První úmrtí je hlášeno z Bruselu. To je docela dobrá a nadějná zpráva...

4232 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny