„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Pozvánka: Film o řeckém dluhu v Maximu (Ostrava)

Autor: Jakub Moravčík | Publikováno: 8.11.2011 | Rubrika: VIDEO
Ilustrace

V klubu Maxim v Ostravě-Martinově je tento čtvrtek 10.11. v 18:00 na programu další z pravidelných měsíčních promítání dokumentárních filmů o kontroverzních tématech, pořádaných pod hlavičkou ostravské místní společnosti Koruny české ve spolupráci s občanským sdružením Monos. Tentokrát je na programu film, jež je vzhledem k současné situaci velmi aktuální: Dluhokracie. Film natočený samotnými Řeky se totiž zabývá řeckým dluhem a jeho příčinami.

Promítání v Maximu probíhají od února letošního roku každý měsíc s výjimkou letních prázdnin. "Promítali jsme zde filmy jako ´Peníze jako dluh´, ´Americký sen´, ´Konec národů´ nebo ´Neviditelná říše´", uvedl Jakub Moravčík, jeden z pořadatelů. Jednoho z večerů se účastnil také host, novinář z Prahy Adam Bartoš. Pořadatelé by rádi přivítali nějakého hosta na každý promítací večer, ale ne vždy se to podaří. Tentokrát se to podařilo a hostem bude člověk z ekonomické branže, takže pořadatelé bezprostředně po skončení promítání očekávají zajímavou diskuzi.

Klub Maxim poskytuje k pořádání promítání příjemné prostředí. Kapacita místnosti, kde promítání probíhá, čítá max. 30 lidí, což se zatím vždy ukázalo dostačující; doposud nejvyšší návštěva čítala 24 hostů. Pořadatelé by samozřejmě byli rádi, kdyby bylo toto číslo překonáno – ať už tento čtvrtek, nebo někdy později.

Klíčová slova: Řecko  | Wall Street  | dluhy  | banky
3650 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny