„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

NSA přiznává, že Američany sleduje přes mobilní telefony

Autor: Paul Joseph Watson | Publikováno: 7.11.2011 | Rubrika: OBČANSKÉ SVOBODY
Ilustrace

Včera při senátním slyšení vypověděl generální rada Národní bezpečnostní agentury (NSA), že je přesvědčen, že tato agentura má oprávnění Američany sledovat přes mobilní telefony. „Existují jisté okolnosti, kdy toto oprávnění může existovat,“ řekl Matthew Olsen, v současnosti nominovaný, aby vedl Národní protiteroristické centrum.

Olsen tento komentář učinil před Senátem vybranou komisí o zpravodajství, když se ho senátor Ron Wyden (D., Ore.) opakovaně ptal, zda má vláda oprávnění „využít dat o poloze mobilů ke sledování lokalizace Američanů uvnitř země.“

Olsen dodal, že důvodem, že jeho odpověď není definitivní, je to, že „jde o velice komplikovanou otázku“ s ujištěním pro komisi, že NSA k tomu v budoucím memorandu poskytne další informace.

Senátor Wyden nedávno napsal řediteli Národního zpravodajství dotaz, zda CIA a NSA „má oprávnění sbírat informace o geolokaci amerických občanů ke zpravodajským účelům.“

„Pokud ano, vysvětlete, prosím, specifický právní titul tohoto oprávnění,“ uvádí dopis spolu-podepsaný i senátorem Markem Udallem (D., Colo.).

Senátoři rovněž požadují informaci o tom, kolik bylo na základě legislativního oprávnění sledováno Američanů do legislativních úprav Zákona o zahraničním zpravodajském dohledu z roku 2008. „Byla komunikace nějakých zjevně zákonadbalých Američanů shromažďována vládou?“ ptá se dopis.

Před dvěma měsíci Wyden vyjádřil obavy, že zákony vztahující se k dohledu jsou nejasné. „Výklad zákona, jak jej vnímá výkonná moc, je tajný,“ poznamenal Wyden.

Spolu s kongresmanem Jasonem Chaffetzem (R., Utah) přednesl Wyden společný návrh zákona, který by jakoukoliv vládní agenturu nutil, aby si opatřila soudní příkaz ke sledování a přednesla pravděpodobný důvod, dříve než by u kteréhokoliv Američana zahájila sledování jeho polohy.

Záležitost se sledováním mobilních telefonů vypukla počátkem letošního roku. Počítačoví badatelé totiž odhalili skryté soubory, které umožňují, aby Apple sledoval polohu uživatelů iPhonů a iPadů. Google shromažďující umístění z mobilních telefonů byl těmto otázkám rovněž vystaven.

Od října 2001 je FCC povinna sledovat všechna umístění uživatelů bezdrátových prostředků s přesností do 50 stop.

Podle Zákona o telekomunikací z roku 1996 je to FCC povinno od 1. října 2001, tedy čtvrt roku od chvíle, kdy byly všechny nové mobilní telefony vybaveny funkcí GPS, která by úřadům umožnila sledovat umístění uživatelů. Do konce roku 2002 se to stalo povinným vybavením, které se vyžaduje u všech nových mobilních telefonů.

Jak v říjnu 2001 referoval Geek.com: „Jelikož volání z mobilních telefonů na linku 911 (ohadovaná na asi 140 000 volání za rok) neposkytují operátorovi 911 informaci o umítění, FCC zmocňuje společnosti bezdrátové komunikace k tomu, „aby byly schopny lokalizovat 67 procent volajících do 50 metrů, u těch, co si zvolili řešení handset, zatímco u těch, co používají síťovou technologii, musí být lokalizace volajícího do 100 metrů.“ Společnosti bezdrátové komunikace rovněž musí mít do konce roku jednu čtvrtinu nových mobilních telefonů, které nabízí vybavení poskytující informaci o poloze a všechny mobilní telefony takto vybavené do konce příštího roku.“

Tvůj mobilní telefon tě z větší části v reálném čase sleduje už nejméně deset let, tak proč si toho média téměř 10 let nevšimla? Protože v roce 2001, kdy by taková opatření mohla být považována za ilegální, nebyl žádný iPhone a používání smart-phonů bylo v porovnání se současnými modely extrémně primitivní - ty už nejsou ničím menším než mini-notebooky.

V roce 2001 toho mobilní telefony nedělaly o moc víc, než volání a posílání textových zpráv – a tyto služby nevyžadovaly technologii GPS. Lidé nebyli ještě závisláci svých mobilní telefonů, jako jsou nyní, nepoužívali je jako katalogy, záznamníky a pomocníky pro každý aspekt vlastní existence.

Apple tvrdě po více než desetiletí pracoval, aby přiměl stovky milionů lidí k závislosti na jejich "udělátkách" a vytvářel armádu závisláků, kterým už méně záleželo na tom, že mobilní telefon posílá každý jejich pohyb přímo Steve Jobsovi. V jejich očích byla volba mezi obětováním svého soukromí a obětováním jejich zamilovaných „appů“ velice snadná. Soukromí vám nemůže několika ťuknutími prstů rezervovat stůl v restauraci, ani vám nemůže sdělit předpověď počasí ani kde je nejbližší ATM.

Debata byla možná v roce 2001, když se ke sledování mobilními telefony teprve přistupovalo, a její výsledek by možná mohl být jiný. Ale od té doby mobilní společnosti v souladu s vládními vyhláškami své uživatele monitorují už větší část desetiletí a současné spory jsou pouze součástí aklimatizačního procesu, aby se dosáhlo tichého podřízení a přijetí skutečnosti, že skutečné soukromí je už mrtvé a jak vysvětluje Henry Blodget, všudypřítomná mozky vymývající kampaň Applu pomohla udržet veřejné pobouření na minimální úrovni.

Steve Watson & Paul Joseph Watson

Prisonplanet.com

July 25, 2011

Zdroj: http://www.prisonplanet.com/nsa-admits-it-tracks-americans-via-cell-phones.html

pro NWOO.org přeložil Miroslav P.

čtěte také:

Kamery a čipy nás dovedou do ráje

Čipování pacientů v nemocnicích se označuje za „elektronické tetování“

Facebook bez vědomí uživatelů rozpoznává jejich obličeje

Potrat, úraz, AIDS. Stát bude vědět všechno o nemocech lidí

Vláda se připravuje na kyberútok jak z hollywoodského filmu

Klíčová slova: technologie  | soukromí
4709 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?Chtějí zrušit výuku hymny na základních školáchVeganství zachrání naši planetu, tvrdí slavný závodník formule 1. Dostal pádné odpovědi od svých kolegů (+ foto)Švédská vláda ztratila kontrolu nad zemí: 120 pumových útoků za půl roku. Integrace migrantů v praxi

ePortal.cz

Čtenáři a přátelé Eportalu, podpořte nás prosím, nebo ukončíme činnostMuslimské šátky a svoboda je nosit

euPortal.cz

Druhé referendum o Brexitu: Johnson smetl místní Pátou kolonu Bruselu z politické scény. Titanic eurokavárny dostal další ránuPremiér Andrej Babiš se podřídil diktátu Bruselu. Bude nás to stát až 675 miliard korun každý rok!

Eurabia.cz

Muslimský zpěvák oslavuje smíšená manželství evropských žen s muslimy, jako zbraň ničení naší EvropyRakouské úřady používají metody StB a GESTAPA k zastrašování odpůrců masové migrace a islámu

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Dosud největší facka EU! Sledoval jsem celý přenos. ČT hystericky proti JohnsonoviMám pro premiéra Babiše dvě zprávy

ParlamentniListy.cz

Ukázal jsem jim! Babiš vynesl info z jednání EU: Šlo o naše sousedyŽe dlužíme EU? Klaus st. se naštval: „Havlovi muži“ nebudou číst rádi
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny