Naši poslanci by se měli, místo trapného divadla, zaměřit na inventuru zákonů. Jednomu mému známému, živnostníkovi, provozovateli malé drogerie, soustavně někdo kradl z regálu zboží. Nakonec policie zloděje náhodou dopadla, ovšem vzhledem k nesmyslným zákonům, ho musela propustit. Můj známý se chtěl dozvědět, kdo že to v jeho drogerii krade, aby si příště na zloděje mohli dát prodavačky pozor. Ovšem policie mu sdělila, že totožnost zloděje nemůže sdělit, neboť by porušila zákon na ochranu osobnosti.  Takže se v drogerii se ztrácejí věci dál a když policie znovu chytí onoho delikventa, opět ho bude muset propustit, protože neukradl takové množství, které by policii opravňovalo něco razantnějšího s tím dělat. Bohužel jsou u nás chráněni zloději před poctivými. Zákon na ochranu osobnosti funguje naprosto nesmyslně.

Nedávno jsem viděl v televizi onen na tomto serveru tolikrát diskutovaný incident v Jablonci nad Nisou. Před kamerou plánují romští mladíci nezákonnou akci, kterou chtějí provést v prodejně provozované vietnamským obchodníkem. V prodejně bezdůvodně brutálně napadají zákazníka. Každý snad viděl v TV, co se událo dál. Mne však vytočila na nejvyšší míru slova reportérky, že TV musela zaretušovat obličeje násilníků, neboť se jedná o mladistvé. Onen útok ze strany romských mladíků byl charakterizován jako rasistický vůči vietnamské komunitě.

Všimněte si, už se směr rasistických útoků překlopuje. Zákony začínají žít vlastním životem.

Proč se vůbec řeší jakýkoliv rasový podtext. Prostě, za brutální útok trest, za krádež  (za jakoukoliv krádež) trest. Zrušení jakékoliv hranice trestní zodpovědnosti. Ve vězení, včetně vězení pro mladistvé pracovní povinnost (manuální práce při výstavbě silnic a dálnic atp.). Policii známé loupeživé tlupy (tak jak jsme to viděli v případu přepadení v pražském Metru), by měly být pochyceny a vyhoštěny ze země, při opakované vkročení do republiky uvězněny. (Uplatnění presumpce viny v těchto jasných případech).

Vlivem různých mezinárodních úmluv jsme museli přijmout takové zákony, které v praxi činí policii naprosto bezzubou, dávají agresorům, zlodějům a všemu negativnímu přednost před těmi, kdo se živí prací a řídí zákony (byť ne vždy dokonalými) této země.

Garnitura, která vzejde z dalších voleb (a já doufám, že lidé už konečně přijdou volit a ukáží všem těm trapným účinkujícím parlamentního divadla červenou kartu), musí bezpodmínečně učinit inventuru našeho zaneřáděného právního systému. Vyčistit právní systém od všech nesmyslných zákonů, které jsou v rozporu se zdravým rozumem! I za cenu vystoupení z mezinárodních organizací, které nám tyto nesmyslné zákony vnucují.

Totiž, pokud se nezačne náš právní systém řídit duchem dobrých zákonů a ne pouze literou zákonů špatných, tak nás čeká velice zlá doba a to nejenom ve smyslu ekonomickém, ale i bezpečnostním a sociálním. Na severu epidemie souběhu zla začala a brzy se může rozšířit do celé republiky. Zapomeňme na politickou korektnost a řiďme se zdravým rozumem. Jak je vidět, politická korektnost totiž vyvolává násilí všeho druhu.

hannig.blog.iDNES.cz

čtěte také:

Orwell a současná totalita. Newspeak a politická korektnost

Vždyť se nic hrozného nestalo!

Jak se "dělá" antisemitismus

Evropo, povstaň!

Co přináší Klausův časopis? Halíka a havlisty trefí šlak