„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Kníže prezidentem. Mají monarchisté jásat?

Autor: Konzervativní platforma  | Publikováno: 27.10.2011 | Rubrika: U NÁS
Ilustrace

Hlava předního šlechtického rodu kandiduje na funkci prezidenta.

Konzervativní platforma Koruny České z této kandidatury radost nemá, ba právě naopak. Může se to zdát paradoxní. Od monarchistů, kteří mají odtažitý vztah k prezidentskému úřadu jako takovému, by se zřejmě očekávalo, že v tomto konkrétním případě budou spíše podporovat kandidaturu představitele aristokracie, protože ji budou vnímat jako signál návratu normálních poměrů. Rozumíme politickým ambicím TOP09 a nejsme překvapeni, protože něco takového jsme čekali.

Náš problém s prezidentskou kandidaturou tohoto konkrétního aristokrata spočívá jinde.
My totiž nemáme důvěru přímo k osobě Karla Schwarzenberka.

Označení „šlechtic“ přímo vyvěrá z pojmu „šlechetný“. Toto označení tedy souvisí se ctnostmi, tedy s mravními kvalitami. Označit někoho šlechticem tedy předpokládá, že je člověk ušlechtilý duchem. V případě Karla Schwanzenberka jde však o prázdný pojem. V našich očích duchovní ušlechtilost dávno ztratil. Ztratil ji, když opustil zavazující odkaz předků, mezi kterými bylo mnoho významných historických osobností s nespornými zásluhami i kvalitami.

Nelze důvěřovat člověku, který již mnoho let implantuje naší společnosti liberální devastující relativizaci hodnot. Nedůvěřujeme člověku, který populisticky vulgarizuje svá veřejná vystoupení, přičemž dehonestuje sebe i svůj stav snahou získat volební hlasy v mravně pokleslých vrstvách, svého času příhodně nazývaných lůzou. Nelze věřit člověku, který podpořil nemravný zákon o registrovaném partnerství a nechutným způsobem se účastnil v kampani, běžně dnes nazývané „bátoriádou“. Karel Schwarzenberk se odkryl jakožto nešlechetný populista hrubého zrna, který bez skrupulí uráží každého, kdo mu není po chuti. Zároveň nelze nezmínit jeho podezřelé restituce prolobbované za „božské“ vlády Václava Havla, přičemž byl obejit český právní systém. Co si může slušný člověk této země myslet o lnutí Karla Schwarzenberka k nadnárodní globalizační skupině Bilderberg? Lze věřit, že mu jde o naše problémy, když se pohybuje v kruzích těch nejzvrhlejších elitářů tohoto světa? Odmítáme postoje Karla Schwarzenberka. Zásadně nesouhlasíme s jeho podporou nedemokratické Evropské unie, která postupně ničí naši národní suverenitu. Odsuzujeme jeho poklonkování bruselským byrokratům i jeho výraznou podporu podvodně vnucené Lisabonské smlouvě. Jsme přesvědčeni, že evropské národy jsou schopny široké a rovnoprávné spolupráce, jak koneckonců prokázala mnohokrát i historie – avšak nemůže se tak dít metodami, které si tak dobře pamatujeme z doby existence Sovětského svazu. Krásnými slovy o solidaritě se opít nenecháme a nebaví nás ani Schwarzenberkovy nevtipné bonmoty.

Schwarzenberkovo působení v diplomacii nás jen utvrzuje v našich obavách. Nedomníváme se, že by právě Karel Schwarzenberg českému národu přinesl nadějnou budoucnost a představa jeho prezidentování nás spíše děsí. Pokud bude schválena přímá volba prezidenta, vyzýváme občany České republiky, aby Karlu Schwarzenberkovi svůj hlas neodevzdávali, mají-li pud sebezáchovy. Ostatně jeho s lehkou myslí odvolané prohlášení, že bude kandidovat pouze v případě přímé volby, nám až příliš připomíná jednu známou českou pohádku. Než mít v prezidentském úřadě tohoto nešlechetného šlechtice, tohoto pro-evropského globalizátora, to na hradě českých králů raději přivítáme Karla Gotta (aniž by ovšem uvedení jeho jména znamenalo naši explicitní podporu), viz známá reklama:

http://www.youtube.com/watch?v=Hdxis07WcSs.

Kandidatura liberálního republikána, byť aristokratického původu, je prostě špatná zpráva pro český, moravský a slezský lid. Není to dobrá zpráva ani pro nás monarchisty, kteří nerelativizujeme mravní principy a toužíme po návratu k osvědčeným tisíciletým politickým tradicím.

Konzervativní platforma Koruny České

čtěte také:

Paralelní deník čtenáře (48) Kde se zkazil (odtatil) Karel Schwarzenberg aneb Strýc pracoval pro CFR

Schwarzenberg: Byl to vnitřní boj, ale chci být prezident

EXKLUSIVNĚ: Karel Schwarzenberg navštěvoval schůze Bilderbergu ještě před revolucí

Schwarzenberg. Hrobař české diplomacie?

Český monarchista: Schwarzenberg vypadá jak blbeček, ale není jím

Klíčová slova: pravdoláska  | domácí politika  | Česká republika  | Schwarzenberg
5648 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?Chtějí zrušit výuku hymny na základních školáchVeganství zachrání naši planetu, tvrdí slavný závodník formule 1. Dostal pádné odpovědi od svých kolegů (+ foto)

ePortal.cz

Věrně sloužil komunistům a dnes věrně slouží eurohujerům, nový ministr chce rozbíjet V4Jak Němci a Ukrajinci přinášeli civilizaci do Ruska - mučení a totální vyhlazení židů s Rusy

euPortal.cz

Český Portál i EUportal ukončují ke konci roku svou činnost a vydávání článkůRusko je dnes svobodnější než „svobodný svět“

Eurabia.cz

Maďarsko vetovalo účast EU na summitu demokracií pořádaném USAVe Varšavě je plánováno setkání konzervativních stran EU

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

ParlamentniListy.cz

Když Pirát přejde od slov k činům, je to naprostá katastrofa. Drtivý rozbor jejich plánů od starého pravičáka„Další fake news pravověrných covidových zvrhlíků odhalena?“ Komentátor sledoval společné vystoupení Babiše a Fialy. Má jasno
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny