„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Jižan Gore: Klimaskeptici jsou rasisti dneška

Autor: Vítězslav Kremlík | Publikováno: 20.10.2011 | Rubrika: KLIMA
Ilustrace

Todd Kinsley. Al Gore says climate skeptics are today’s racists

Přirovnávání nevěřících psů k popíračům holokaustu zřejmě už nestačí. Ve video interview s Alexem Boguskym prohlásil, že klimaskeptici jsou rasisté dneška.

„One day, climate change skeptics will be seen in the same negative light as racists.” (Přepis klíčových částí inteview ZDE)

Gore sní o tom, že jednoho dne bude společensky nepřijatelné veřejně vyjádřit nevíru v klimatickou apokalypsu. Doufá, že to bude politicky nekorektní faux pas. Tak jako rasistické názory či vtipy o cikánech. Kdysi tak lidé mluvili běžně a připadlo jim to normální, dnes však už byli převychováni.

***

Bývalý americký vicepresident si ale řečmi o rasistech sám naběhl na vidle.

Al Gore je z levicové strany Demokratů. Máte vryto do paměti, že levice je pokroková a bojuje za práva utiskovaných? Zatímco zlá pravice hájí utlačovatele? Chyba.

Americká levice (Democratic Party) byla strana Jižanů a Otrokářů. Americká pravice (Republican Party) byla strana Seveřanů a Kapitalistů. Lincoln, který zrušil otroctví, byl Republikán.  Zapomněli jste?

Demokraté před 150 lety obhajovali otroctví stejnou rétorikou jakou používají dodnes. Otrok má zajištěné sociální jistoty. Plný žaludek je více než nejistota svobody, kdy je člověk odkázán sám na sebe. Když kandidoval Obama na presidenta, republikáni žertem říkali, že Demokraté měli na pódiu tolik černochů naposledy tehdy, když je prodávali.

Republican roots of the 1965 Civil Rights Act. (z Breitbartova serveru Big Government)

Al Gore v rozhovoru vypráví, jak byl otřesen, když v mládí viděl, jak rasisté útočí na černochy. Zapomněl dodat, že k těmto rasistům patřila i jeho vlastní rodina.

A byl to Al Gorův otec, jižanský senátor Gore, kdo ve 60.letech byl proti zrovnoprávnění černochů. Gore Family je totiž z Tennessee, což je jižanský stát. V dolní sněmovně v roce 1964 zákon o občanských právech prošel s 80% podporou Republikánů a jen 63% podporou Demokratů (viz). V senátu mezi levicové odpůrce patřil např. senátor Al Gore starší nebo senátor Byrd.

Jižanští senátoři ze strany Demokratů tehdy blokovali přijetí zákona neuvěřitelných 54 dnů! To už jste zapomněli? Použili tzv. filibustering taktiku – řečník žvaní a žvaní a jednání tak nemohou postoupit dále. Sám Byrd vydržel v kuse řečnit 14 hodin – skoro jako Fidel Castro.

Ano, i socialista může být rasistou. Tak to přece bylo i se stranou německých národních socialistů, zkráceně nacistů. Tyto názory se nevylučují. Sociální jistoty ano, ale jen pro našince.

Viz: Civil Rights Act of 1964

Kdopak byl na obálce časopisu Time jako že má hlavní zásluhy o prosazení zákona o občanských právech? Republikánský senátor Everett Dirksen. Takový zákon ovšem Republikáni (Charles Sumner) navrhli už v roce 1875, byť se tehdy nepodařilo jej prosadit.

Ano, dnes Demokraté tolerují černochy. Je to u nich novinka, která trvá teprve jednu generaci. Po většinu uplynulých dvou staletí byli proti nim. Takže než bude Al Gore někoho přirovnávat k rasistům, ať si nejprve zamete před vlastním prahem.

Smutné je, že sotva Demokraté opustili ideje otrokářství, ihned si přimknuli k nové ideologii omezování lidské svobody. K ideologii klimatické, která chce lidem diktovat co smějí jíst, jaké mají mít účesy, jaké smějí mít žárovky, jakou smějí mít spotřebu... Oni prostě bez poručníkování druhým asi nemohou být.

Klíčová slova: média  | globální oteplování  | klima  | propaganda  | manipulace
4196 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?Chtějí zrušit výuku hymny na základních školáchVeganství zachrání naši planetu, tvrdí slavný závodník formule 1. Dostal pádné odpovědi od svých kolegů (+ foto)

ePortal.cz

Věrně sloužil komunistům a dnes věrně slouží eurohujerům, nový ministr chce rozbíjet V4Jak Němci a Ukrajinci přinášeli civilizaci do Ruska - mučení a totální vyhlazení židů s Rusy

euPortal.cz

Český Portál i EUportal ukončují ke konci roku svou činnost a vydávání článkůPro Albrightovou bylo půl milionu mrtvých dětí přijatelnou cenou. A Havel podněcoval války USA proti nevinným, říká bývalý diplomat

Eurabia.cz

Nová německá vláda již otevřeně deklaruje snahu vytvořit z EU Spojené státy evropské!Na zříceném britském bombardéru ve Středozemním moři jsou možná jaderné zbraně

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

ParlamentniListy.cz

Co když už není žádné lůžko, zajímal se Lutonský z ČT. Odpověď překvapilaCo Janda napáchal proti Rusku, napáchá teď proti Číně. Na vnitru budou mít pré, obává se Jaroslav Bašta
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny