„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Klausova milost. Havlovi psychiatři zase na scéně?

Autor: -abb- | Publikováno: 19.10.2011 | Rubrika: U NÁS
Ilustrace

Nad nejnovější kauzou týdeníku Respekt se vznáší řada pochybností. Útok na Klause je opět veden z prostředí psychosomatiků.
 

Bakalův Respekt, který o prezidentu Klausovi s respektem příliš nepíše, odstartoval další kauzu, která má vylíčit Hrad jako místo korupce a zločinu. Prezidentské milosti se prý dají koupit za peníze, tvrdí, a přináší příběh ženy, bývalé policistky Radky Kadlecové odsouzené za braní úplatků. Ta se měla svému psychiatrovi svěřit, že jí byla koupena prezidentská milost.

Nad případem, který Respekt tak barvitě popsal, neodbytně krouží stín podezření, do jaké míry jde o vykonstruovanou kauzu, která má poškodit prezidenta a jeho spolupracovníky. Už samotný fakt, že s případem přišel právě Respekt uhlobarona Bakaly, dává tušit, odkud vítr fouká.

Prezidentské milosti jsou totiž jedním z nejstřeženějších tajemství, jejichž mechanismus udílení Hrad pečlivě tají. Právě proto, aby nebylo jasné, jak proces probíhá a nemohl být potenciálně zneužitelný a zvenku manipulovatelný. Když se jednou prezidentův tajemník Ladislav Jakl trochu více rozhovořil a poodkryl tuto roušku, dostal za to od prezidenta vynadáno. Dodnes to považuje za svou největší chybu.

Přesto Respekt vyrukoval se zaručenými informacemi o tom, že se na Hradě s milostmi (kterých je přitom podstatně méně než za Klausova předchůdce) vesele kupčí. To příliš nedává smysl.

Stále stejná parta

Zajímavější ale je, odkud se ono obvinění vzalo. Přišel s ním lékař psychiatr, který se roky trápil s tím, zda informaci, se kterou se setkal v rámci výkonu svého povolání a která spadá pod lékařské tajemství, pustit do světa. Nakonec ji pustil a načasoval si to přesně do doby, kdy pomalu ale jistě běží už několik měsíců v médiích silná protihradní kampaň.

celý článek čtěte zde

Klíčová slova: pravdoláska  | domácí politika  | Česká republika  | Klaus
3650 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny