„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Kalouskovo mezinárodní ocenění. Čípak je to asi zásluha, komu patří vděk?

Autor: Jiří Baťa | Publikováno: 30.9.2011 | Rubrika: ZISKY & ZTRÁTY
Ilustrace

Pravda, i sám Kalousek (zřejmě ve snaze vyjevit svou falešnou „skromnost“) předesílá, že ocenění, které dostal, není „jen“ jeho zásluha, ale zásluha celé koaliční vlády, která tak „perfektně“ zvládla problematiku fiskální rozpočtové politiky.

Ocenění „Nejlepší ministr financí roku z oblastí rozvíjejících evropských ekonomik“ jistě potěší. Tedy jak koho. Otázka také je, čí je to zásluha a komu se tím zavděčil, neboť rozhodně nelze říci, že by tímto oceněním byly nadšeny miliony českých občanů, kteří dopady jeho (a vlády) „úspěšné fiskální politiky“ ještě dlouho pocítí na svých bedrech. Snad by bylo možné sdílet společnou radost v případě, kdyby nebyly známy důvody, proč k tak razantním kroků v ekonomické oblasti došlo. Kde ovšem není svědomí, tam není ani vědomí.

Je velmi snadné učinit frustrující gesto, kterým pan Kalousek „oblažil“ občany republiky složenkou na stotřicetitisícovou dlužnou částku, s dovětkem, že prý to byli právě občané, kteří tyto peníze „prožrali“ a nyní musí nést na svých bedrech onen vysoký státní dluh. Konec konců, nějak to zdůvodnit musel, protože za současné politické konstelace nemůžeme očekávat, že si (ta poslední koaliční) vláda, potažmo politici připustí a přiznají, že to byli oni, kteří svým „odpovědným“ přístupem bez odpovědnosti způsobili, že se státní dluh od r. 2007 zvýšil cca o 650 miliard korun na 1 bilion 334 miliard korun v r. 2010.

Je sice také pravda, že přiznávají existenci korupce, její vliv na čerpání státního rozpočtu a zvyšování zadlužení státu a je také pravda, že korupci vyhlásili nelítostný boj. Jenže tento boj není nelítostný, protože de facto není žádný a celá záležitost se nese v duchu virtuálního boje, alias kamufláže. Sami politici a vláda především dobře ví, kde je zakopaný pes. Kmotrovské pouta jsou natolik pevná, že nějaké to sem tam kousnutí jak od Kalouska, Nečase, Gazdíka, Drábka a jiných, nic neznamenají. Tedy kromě toho, že „jako“ s korupcí bojují!    

Nutno však konstatovat, že Miroslav Kalousek není jen obyčejný, poctivý, snaživý a nekompromisní ministr financí, on je rovněž sice „jen“ druhým mužem (prvním místopředsedou) TOP 09, jinak také zakladatelem této ambiciózní pravicové politické strany, ale také (z takticko-faktických důvodů) jejím vůdcem, ačkoliv hlavou TOP 09 je jeho knížecí milost Karel Schwanzerberg. Jak však dobře víme, aby se hlava otáčela, nutnou kroutiti krkem, což je i případ Kalouska. Mimo jiné.

V této souvislosti nelze nevzpomenout existenci, spolupráci a politiku „topáckého dua“, tedy  ministrů M.Kalouska a K. Schwarzenberga, které má letitou tradici. Již v r. 1992, kdy K. Schwarzenberg založil, ve spolupráci s. M. Kalouskem, Nadaci Bohemiae, která rok po svém založení zkrachovala s dluhem 3 milionů korun – na daních! Tato dvojice si sekundovala i v kauze Čunek (bývalý předseda KDU-ČSL), kdy Kalouskovi, coby Čunkův  hlavnímu rival, K. Schwarzenberg svými podivnými praktikami a taktikami dopomohl Čunka znemožnit a tím jej „vyštípat“ z vedení KDU-ČSL. Jinými slovy, operace se zdařila, pacient zemřel. Obdobná zdařilá operace, rovněž mimo jiné, pak bylo Kalouskem prominuté vrácení dotací za nezkolaudovaný rybník K. Schwarzenberga. A jedeme dál!

Úspěch slavili oba a to v podobě nedlouho potom založením virtuální, ale M. Kalouskem zásadně tvrdícím, „parlamentní“ politické strany TOP 09 jen proto, že se do čela této strany postavili zrádci a přeběhlíci z KDU-ČSL a SZ, (konkrétně oba  jmenovaní), které v tu dobu byly parlamentními stranami. Symbióza spolupráce dua K+Sch úspěšně pokračuje. Každý ví, proč. Dobře to ví i náš nejlepší ministr financí M. Kalousek, protože Karla Schwarzenberga nejen zná, ale i ví, co od něj může očekávat. Není toho zrovna málo když vezmeme v úvahu, kdo je kníže Karel Schwarzenberg (což ví, popravdě řečeno, jen málokdo). Kromě jiného i nejčerstvější a jediný kandidát TOP 09 / STAN do voleb na post prezidenta republiky.

V případě Schwarzenbergovy kandidatury, za neoblomné podpory ze strany M. Kalouska, Gazdíka a jejich nohsledů však jeho kandidatura vychází velmi groteskně. Něco na způsob mixu Trpaslíka Dřímala, koktavého řečníka, kočky Šklíby, zrádce Jidáše, žábě na prameni, Drákuly, mnohohlavé saně, baby Jagy, Pána prstenů (případně dalších). Toť obraz jeho knížecí milosti, který by nám měl vévodit a objevovat se na poštovních známkách, viset v kancelářích, školních třídách apod., (nejlépe však na stěnách „oněch“ místností!).

Leč každý víme své a ví to i Kalousek, Gazdík a další. Zkrátka „něco za něco“, Kalousek je nejlepší ministr financí ve středně-východní Evropě, Schwarzenberg může být nejsrandovnějším (kdyby jen to, může to být i mnohem horším) prezidentem na celém světě. A  ani pan Gazdík a další by nepřišli zkrátka.

Shrnuto a podtrženo, ani se nedivím, že středně-východního nejlepšího ministra financí „tak mile“ a uznale počastoval mladík na Malostranském náměstí, jemuž se odměnou dostaly dva páry „výchovných“ facek! Možná, že mám zvrácený názor, ale ty facky měly padnout na stranu „dárce“. Určitě! Tož asi tak.

čtěte také:

Na každé prase se někde vaří voda...

Kdo je tady "nácek"?

Loupež penzijních fondů

Michal Semín: Kalousek chce vyvolat volby, dokud je Klaus prezidentem

4988 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?Chtějí zrušit výuku hymny na základních školáchVeganství zachrání naši planetu, tvrdí slavný závodník formule 1. Dostal pádné odpovědi od svých kolegů (+ foto)Švédská vláda ztratila kontrolu nad zemí: 120 pumových útoků za půl roku. Integrace migrantů v praxi

ePortal.cz

Prosíme o pomoc. Buď se budeme bránit, nebo náš svět zanikneIstanbulská pirueta Andreje Babiše

euPortal.cz

FRANCIE: Zatočit se svobodou projevuTento dokument přestavuje bezprecedentní útok na občanské svobody. Míří přímo na nejcitlivější prvky lidské psychiky, sexuality a pohlavní identity. Ani nacisté či komunisté nezašli tak daleko

Eurabia.cz

Muslim vyjádřil obdiv Polsku za jeho národní hrdost a odhodlání bránit normální světOkamura, Kobza a Foldyna pořádají 6.8.v 10:30 pochod k italskému velvyslanectví na podporu Salviniho

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Nová ruská ústava Kalousek ví stejně dobře jak to ví generál Flynn, že hnutí Blak Lives Matter je jen dočasnou zástěrkou toho, co má přijít po něm. Což je nová barevná revoluce fašistického střihu

ParlamentniListy.cz

Budou kvílet? Ombudsman Křeček odmítl popotahovat Babiše. Zeman rozhodl, tak není důvodŽijí si Češi nad poměry? Maďarova věta nadzvedla politiky. Vzduchem létají ostré výzvy, Babiš má o čem přemýšlet
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny