„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Policie v New Yorku zadržela 80 lidí. Protestovali na Wall Streetu proti FEDu

Autor: odjinud | Publikováno: 26.9.2011 | Rubrika: VE SVĚTĚ
Ilustrace

Policie v New Yorku zadržela nejméně 80 lidí, kteří na dolním Manhattanu protestovali proti americkému finančnímu systému a praktikami Wall Street. Jedná se o první velký zásah proti demonstrantům, jejichž protest začal před týdnem, informovaly v noci na neděli agentury Reuters a AFP.


„Zadrželi jsme zhruba 80 lidí,“ potvrdil mluvčí newyorské policie. Většina lidí byla obviněna z blokování dopravy, vládních budov a z odporu při zatýkání. Jedna osoba byla navíc obviněna z napadení policejního úředníka.

O odlišném počtu zadržených ale hovoří stránka protestního hnutí „Occupy Wall Street“, podle které se zásah na Union Square policie dotkl 80 až sta lidí. Do protestů se zapojili zejména mladí lidé, kteří nesli transparenty jako „Zdaňte bohaté“.

Tento protest začal 17. září v blízkosti bedlivě střežené burzy. O týden později v blízkém parku tábořili pouze nejsilnější příznivci hnutí, které se organizuje přes YouTube, Twitter a sociální sítě.

Agentura AFP napsala, že protestující jsou motivováni zejména hněvem, který v nich vyvolává obrovský rozdíl mezi bohatými a chudými a rostoucí počet lidí, kteří v důsledku finanční krize a hospodářské recese čelí nelehké situaci.

zdroj

čtěte také:

Paralelní deník čtenáře (50) Američané vzali útokem Wall Street

4055 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny