„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Al Gorův bullshit v Aspen

Autor: Vítězslav Kremlík | Publikováno: 15.9.2011 | Rubrika: KLIMA
Ilustrace

Na počátku srpna 2011 bývalý vicepresident USA Al Gore na přednášce v Aspen Institute v rámci panelu "Networks and Citizenship" komentoval současný stav diskuse o změnách klimatu. Al Gore upozornil na knihu "Merchants of  Doubt" od Naomi Oreskes a stěžuje si, klimaskeptici porazili jeho, Al Gora. Přirovnává klimaskepticismus ke kampaním tabákových společností, které popíraly, že kouření škodí zdraví.

Audio: ZDE

Oni si platí pseudovědce, aby předstírali, že jsou vědci, a ti pak vykládají: "Bláblá. Ta věc s klimatem je blbost. Bláblá. Antropogenní CO2 nepohlcuje teplo. Nemohou za to lidé, ale sopky." To jsou ale kecy! "Mohou sluneční skvrny"... Kecy! "Neotepluje se"... Zase kecy! (bullshit)

A když on Al Gore, jde přednášet někam o změnách klimatu, neustále naráží na odpor a nesouhlas. 

"Valí na vás pořád ty staré otřepané sračky (crap) znovu a znovu... Jakobychom co se týče změn klimatu každý žili na jiné planetě. I když je ohrožena naše civilizace, oni prostě jako by byli slepí. Došlo to tak daleko, že dnes je společensky nepřijatelné použít i pouhé slovo "klima" ve míšené společnosti, tedy ve společnosti lidí z různých stran... Oni znečistili debatu do té míry, že už nemůžeme najít společnou řeč...

Bullshit projev se stal hitem, protože dokladuje, že Al Gorovi hystericky selhávají nervy. Gore má pravdu - opravdu tu už není "shared reality" - on žije ve světě mýtů odtržený od reality. Ve skutečnosti jsou to totiž alarmisté, kdo si platí gigantické propagační kampaně, nikoli klimaskeptici. A jsou to oni, kdo motivuje vědce, aby přeháněli.

  • Přátelé Země (Friends of the Earth Europe) dělají klimatické kampaně a polovinu jejich rozpočtu hradí Evropská komise, která má politický program zavést uhlíkovou daň. (List of EU funding to green NGOs in 2010 (link). FOEE 2010 Annual Report (link)
  • Monnett, jehož článek o utopených ledních medvědech v roce 2006 vyvolal takové pozdvižení, dnes díky takto získané slávě spravuje fond za 50 milionů dolarů. Přehánět se vyplatí. (viz)
  • Al Gore vydělával na globálním oteplování, když byl akcionářem Uhlíkové burzy CCX v Chicagu.
  • Al Gore sám utratil 300 milionů dolarů na brainwashing kampaň o oteplování. Vyškolil 2500 malých algorů, aby šířili jeho poselství. (zdroj)

Kolik takových kampaní uspořádali klimaskeptici? Víte o nějaké? A ti "pseudovědci", o kterých Al Gore mluví, koho tím myslí? Presidenta světové federace vědců? Normana Borlaugha, jehož "zelená revoluce" v zemědělství pomohla nasytit lidstvo? Nebo tím myslí vědce, kteří vynalezli satelitní měření globálních teplot (Spencer)?

http://www.klimaskeptik.cz

čtěte také:

Úvodník Nature: IPCC zastřelena vlastní zbraní

Al Gorova kampaň za 300 milionů dolarů

CRU odtajnila data: Oteplování není globální

Climategate: Vědci odsouzeni, jejich mediální poradce zatčen

Opravdu o Klause v Austrálii nikdo nestojí?

3370 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Anarchista chtěl podpálit středisko pro nelegální imigranty! (+ foto)Zoufalí Katalánci zaútočili na středisko pro uprchlíky (+ video)Důvod k válce? Američané se opravdu hodně snaží. Írán prý porušoval smlouvu před její platností (+ foto)Nebývalá upřímnost na parádě deviantů v Paříži! Zničíme vaši... (+ foto)Skandál! Děti ve škole se učily modlit Allahu Akbar (+ video)

ePortal.cz

Smutná realita Palestinské samosprávy- „je nás tisíce ochotných zabíjet“Tomáš Klus chátrá. Chce se stát domovníkem, kuchařem, nebo odchází do ústraní?

euPortal.cz

Arabská skupinka mužů u bazénu provokovala plavčíky. Takhle nemile to dopadloTo, co Itálie nyní provádí, je pro "světlé zítřky" EU mnohem horší než odchod Velké Británie. Sotva zahájený proces rozpadu EU je nebezpečný, protože není známo, kde a kdy se zastaví

Eurabia.cz

Soud v Německu: Imigranti btutálně umučili důchodkyniRakouský ex-kancléř odmítl výzvu kapitánky Racketeové zachraňovat „klimatické uprchlíky“

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životMilióny obětí podvodu s cholesterolem. Vejce a tučná jídla potřebujeme! Impotence a infarkty v důsledku "zdravé výživy? Kudy z toho? Nespoléhejme na vědce, ale na rozum

euServer.cz

Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmuPřesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslné

ParlamentniListy.cz

„Černá díra!“ Ministr Staněk udeřil na umělce: Je to vůbec umění?James Bond je černá žena? Češi z toho udělali srandu, která vás dočista složí
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny