„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

NGO Albert Einstein Institution vydává manuály pro barevné revoluce od Egypta přes Írán až po Čínu

Autor: SocTraf | Publikováno: 9.9.2011 | Rubrika: VE SVĚTĚ
Ilustrace

Níže uvedený dokument je manuál vydaný Albert Einstein Institution (AEI se podrobně věnoval např. novinář Thierry Meyssan), NGO která „nezávisle“ s podporou NED a OpenSociety šíří pravdu a lásku, pro vůdce prodemokratických protestů v Egyptě. Mimo jiné v něm jsou rozvrženy trasy pochodů a je v něm doporučováno zdržet se proklamace proti-amerických či proti-izraelských hesel. Z diplomatických depeší zveřejněných jsme se dověděli, že Washington svržení Mubaraka plánoval před vypuknutím nepokojů v arabském světě. Je také známo, že vůdcům egyptské revolty se dostalo zvláštní pozornosti Ministerstva zahraničních věcí USA.

Manuel AEI Revolution Egypte(2)

Je překvapující, do jak velké míry dokáží organizátoři barevných revolucí (oranžová, zelená, tulipánová, cedrová, růžová…) ovlivňovat světové dění, například jsem nedávno slyšel rozhovor se socialisticky orientovaným (tedy příznivcem revolucí) akademikem Georgem Katsiaficasem, který se setkal s jedním vůdcem prodemokratické revoluce na Filipínách (proběhla v roce 1986 proti velice proamerickému, avšak příliš zkorumpovanému diktátorovi F. Marcosovi), a ten mu vyjevil, že se jednalo o ukázkovou barevnou revoluci se vším všudy (pomoc CIA, Marcose prý drželo v šachu dokonce americké loďstvo). Považme, že se o této revoluci běžně mluví jako o příkladné ukázce spontánního projevu „síly lidu“ (pochází od ní pojem People power).

Kritický člověk se určitě ptá cui bono, tedy zda a do jaké míry je podpora jednotlivých revolucí pouhou destabilizací sledující geopolitické cíle, a také jestli takovéto akce nejsou nezákonné a protiústavní (v USA toto obešli založením „nezávislé“ organizace NED, přímo financované Kongresem). Větší otázkou je, zda je manipulace občanské společnosti obecně ku prospěchu demokracie.

Podrobnější informace o zakladateli Albert Einstein Institution Gene Sharpovi se dočtete v článku na Ihned.cz:

Politolog, který inspiroval arabské bouře: Akce v Egyptě byla jak z Gándhího

http://srsen.wordpress.com

čtěte také:

Paralelní deník čtenáře (32) Bude příští revoluce v USA? Na Wall Street asi poteče krev

Norman Finkelstein o revoluci a kontrarevoluci v Egyptě

4816 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny