„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Buď zdráv, ty Nácku!

Autor: Zbyšek Pantůček | Publikováno: 8.9.2011 | Rubrika: U NÁS
Ilustrace

,,Tak nám zabili demokracii.”

Před časem jsem psal o svém vztahu k buznaprůvodu zvanému Prague Pride. Ptáte se, proč jsem tak vulgární a politicky nekorektní, že nepíši o radostném multikulturním pochodu Gay a Lesbické komunity?

Rád odpovím. Jedním z prvních, kteří četli můj článek, byl pan Jiří Hromada. Můj kolega, herec a Gay aktivista. Vedli jsme spolu  poměrně dlouhou soukromou e-mailovou diskusi, která mne utvrdila v tom, že si mám dodat odvahu a článek zveřejnit. Jeho argumenty mne totiž nejen nepřesvědčily, ale naopak ještě více popudily.  Vrcholem bylo naše následné setkání v práci, kdy mne pozdravil slovy: "Buď zdráv ty Nácku! Čekám, že místo podání pravé ruky ji zvedneš k tomu vašemu pozdravu."

Tak si říkám, co se to s námi stalo? Ví vůbec ten pán, / nebo je to paní, tomu jako heterák nerozumím/ co říká? Uvědomuje si, jak strašlivě uráží miliony obětí nacismu, kteří vědí, co znamenají slova – Osvětim, Šóa, Holocaust?

Kdyby mi řekl: Nesouhlasím s tebou, protože si myslím, že jsi netolerantní, homofobní blb, či kdyby mne nazval třeba nejvulgárnějším výrazem pro mužský pohlavní orgán, jsem ochoten to akceptovat a dokonce se nad tím zamyslet a nadále s ním polemizovat. Oslovení – Nácek, je ale taková nehoráznost, že toto označení za pouhé vyjádření názoru k jednomu bezvýznamnému průvodu považuji za urážku a jen lidská slušnost, pokora a vlastně i lítost, mne drží na uzdě, abych na toho tvora nepodal trestní oznámení.

Myslím si, že je důležité naučit se  odpouštět. Je to těžké, ale jde to. Nezapomínejme však.

Odpouštějme  svým bližním "BUZNÁM". "NÁCEK".

čtěte také:

Vážení - nejen homosexuální - spoluobčané!

Co mají Wall Street, Lady Gaga a primátor Svoboda společného?

Duhová internacionála

5214 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?Chtějí zrušit výuku hymny na základních školáchVeganství zachrání naši planetu, tvrdí slavný závodník formule 1. Dostal pádné odpovědi od svých kolegů (+ foto)Švédská vláda ztratila kontrolu nad zemí: 120 pumových útoků za půl roku. Integrace migrantů v praxi

ePortal.cz

Čtenáři a přátelé Eportalu, podpořte nás prosím, nebo ukončíme činnostProdej kovů ze státních hmotných rezerv je naším bezpečnostním ohrožením.

euPortal.cz

Zelená totalita je mnohem rafinovanější a záludnější než ty, které jsme v minulosti zažiliMusíme se vzepřít diktátu Bruselu a bránit právo na sebeobranu!

Eurabia.cz

ČSSD s Českou televizí zneužívají tragedie v Ostravě k snaze omezit zbraně! Hajzlové bez citu!Imigranti: Už jedou!

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Mám pro premiéra Babiše dvě zprávyTa nejhrubší protiruská propaganda v České televizi... Aneb právo Krymu na odtržení od Ukrajiny

ParlamentniListy.cz

Proč ho volíte? Chvilkaři se odebrali stěžovat na nádraží, tam agitovali mezi cestujícímiVIDEO Peklo na zastupitelstvu v Řeporyjích: Jako Emanuel Moravec. Tohoto dobře živeného pána bych nechtěl potkat v nacistickém lágru...
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny