„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

10 způsobů jak dosáhnout soběstačnosti

Autor: FreePub | Publikováno: 2.9.2011 | Rubrika: ZISKY & ZTRÁTY
Ilustrace

Globální ekonomický kolaps se stal poučným zážitkem pro mnoho lidí. Probíhající krize pokračuje a vytváří větší nezaměstnanost v době, kdy náklady na základní položky jako potraviny a energie stále stoupají.

U inflace se očekává, že nadále poroste kvůli nadměrnému tisku peněz k vyrovnání prasknuté ekonomické bubliny, která byla pravděpodobně vytvořena tiskem příliš mnoha peněz a uměle nízkou úrokovou sazbou.

Cenový šok ropy v roce 2008 a následující finanční kolaps vedly mnoho lidí k přijímání opatření, aby se stali soběstačnými. A v poslední době zlověstná znamení nedostatku potravin, slábnoucí dolar a rostoucí ceny ropy poukazují na podobnou atmosféru jako v roce 2008. Někteří podnikli kroky k uchování energie, snížení výdajů a spotřeby, zatímco jiní osázeli zahrádky a instalovali solární panely na domy. I bydlení mimo elektrickou síť se stává tradičním konceptem pro ty, kteří hledají nezávislost.

Vskutku, čím dál tím větší soběstačnosti se jeví jako zdravý rozum, bez ohledu zda čekáte na nějaký velký průser nebo ne. Jistě by mnozí z nás rádi žili zcela mimo elektrickou sítě, aniž by se vzdali každodenního komfortu, ale není to praktické pro většinu z nás. Nicméně existuje řada kroků, které mohou být učiněny směrem k soběstačnosti, které mohou být relativně bezbolestné a velmi obohacující.

10 návrhů, jak dosáhnout soběstačnosti

1) Snižte své dluhy
Zvláště si dejte pozor na dluh vaší kreditní karty.

2) Snižte svou spotřebu
Vyhodnoťte aktuální rozpočet a určete absolutní nezbytnosti. Určete komfort, který jste ochotni obětovat.

3) Snižte spotřebu energie
Vyměňte žárovky, domácí elektrospotřebiče zapojte do rozdělovače, který lze kompletně odpojit, aby nedocházelo k odběru proudu ve „stand by“ režimu, atd. Pečlivě plánujte nákupy a dalších dopravní potřeby.

4) Skladujte energii
Vždy mějte záložní propan-butan a velkou hromadu dřeva na horší časy. Investice do elektrického generátoru (nebo solárního generátoru) budou dobře vynaložené peníze.

5) Investujte do skladování potravin
S klesajícím dolarem a rostoucími cenami potravin proč nevytvářet potravinový „spořící účet“? Pořiďte si několik dobrých knih, dehydrátorů a vakuových těsnění pro skladovací metody. Nejlepšími skladovatelnými potravinami jsou obiloviny (rýže, fazole, mouka), konzervy, semena a některá hotová balení.

6) Vytvářejte si vlastní jídlo
Nahraďte trávník zahradou, ovocnými stromy a chovejte slepice. Vydejte se na lov a sběr ořechů, ryb a volně žijící zvěře. Skladujte navíc další zahradní semena!

7) Naučte se novým dovednostem
Surfujte po internetu, čtěte knihy, podstupujte kurzy praktických dovedností jako je zahradničení, vaření, kompostování, tesařství, alternativní zdroje energie, fyzické zdraví a wellness, atd.

8) Začněte vedlejší byznys
Proměňte své vášně nebo hobby do malé vedlejší činnosti, abyste měli některé doplňkové příjmy. Kdo ví, může se z toho stát vaše cesta k plné finanční nezávislosti.

9) Nainstalujte alternativní zdroje energie
Začněte s malými zařízeními, jako je solární systém ohřívání vody, solární mrazák, nebo krbová kamna, atd.

10) Navrhněte řešení pro komunitu
Začněte nebo se připojte k místnímu družstvu potravin, produktů a služeb. Zapojte místní komunitu do diskuse, aby podnikla kroky k soběstačnosti. Sdílejte svůj příběh a získejte podporu.

Tyto kroky nám ušetří peníze a přiblíží nás k nezávislosti. Každá akce nás jednoduše osvobodí od kontrolního systému, který dělá náš život složitější, více toxický a méně samostatný.

Částečný překlad článku Ten Reasons to Become Self-Sufficient and Ten Ways to Get There
http://www.activistpost.com/2010/08/ten-reasons-to-become-self-sufficient.html

http://www.freepub.comehere.cz

čtěte také:

Mnozí Američané se začali chystat na kolaps společnosti a boj o přežití

10 způsobů, kterými vás policejní stát sleduje

Americká armáda se připravuje na ekonomický kolaps

4421 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny