reklama
„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Ministr pro sociální politiku vytkl Ukrajincům, že příliš mnoho jedí (+ video)

Autor: odjinud | Publikováno: 12.8.2017 | Rubrika: VE SVĚTĚ
Ilustrace

Obyvatelé Ukrajiny utrácejí polovinu svých příjmů na nákup potravin, protože příliš mnoho jedí, prohlásil ve vysílání televize 112 Ukraina ministr pro sociální politiku Andrij Reva.

Takto ministr odpověděl na otázku, proč Ukrajinci věnují 50 procent svých příjmů na nákup potravin, zatímco v případě Německa to je pouze 14 procent. Reva trval na tom, že problém není ve výši příjmů, ale v odlišné tradici stravování.

„Když mluvíme o tom, že Němci věnují 14 procent, zatímco my utrácíme 50 procent, tak je to dáno systémem priorit. Pro mého otce byla vždy priorita dobře se najíst.

Domníval se, že si lze něco odepřít, ale zdravá plnohodnotná strava je velmi důležitá. Naši lidé mají takovou historickou tradici — hladomory a války je nutily vnímat problém stravy jinak než v ostatních zemích. Nemluvím ani o tom, že se u nás ve společnosti kultivoval vztah ke chlebu," řekl Reva.

Podle něj „Němci se stravují trochu jinak". „Mají jiný potravinový režim. Jejich kultura stravování se velice liší od té naší. Vzhledem k tomu, že ceny potravin se na Ukrajině a v Německu přibližně shodují, Němci jedí méně nikoliv proto, že nemají takovou možnost, ale protože mají takovou kulturu. Proto v porovnání s námi utrácejí méně," uvedl ministr. O rozdílu ve výši příjmů v Německu a na Ukrajině se však nezmínil.

Ministrova slova okomentoval i známý ukrajinský novinář Anatolij Šarij:

Převzato z cz.sputniknews.com, youtube.com

Klíčová slova: Ukrajina  | ekonomika  | jídlo
reklama
2174 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Jen hodiny do rozhodnutí: Zvedneme hlavy? Kdo zůstane doma, volí Kalouska, Merkelovou a muslimskou invaziMuslimové mají v Evropské komisi věrného přítele. To netvrdí žádný zlý eurokpetik, ale její místopředseda Frans Timmermans. Přečtěte si další hluboké myšlenky z jeho dopisu mohamedánůmNejsme xenofobové, máme strach ze známého. Hlasujte si v pátek nebo v sobotu jak chcete, stejně vám nadiktujeme, co budeme chtít?Ve vyspělé Evropě bují rasová diskriminace! Jsi běloch? Tak máš smůlu!Ministerstvo zahraničí: Označení „těhotná žena“ je diskriminační. Požadujeme zákaz jeho používání. A nehovořte moc o právu na život

ePortal.cz

Vydělává velké prachy v Kataru a má hodně dobré nápady. Ale jeho politická gramotnost je nulová. Seznamte seAno, musíme volit jinak, než žadoní zákeřný a nenasytný žebrák AB!

euPortal.cz

Stane se Andrej Babiš po volbách diktátorem, který zásadně změní směřování České republiky? Velmi dobře informovaný muž promluvil...Vážně si neděláme legraci. Vláda oznamuje, že v ozbrojených silách, u policie a hasičů se budou nosit islámské šátky hidžáby

Eurabia.cz

Itálie: Invaze z Afriky pokračuje ...Polští křižáci v řadách kurdských bojovníku obsadili hlavní město Islámského státu!

Nezdravi.cz

Vědci našli způsob, jak regulovat délku životaStojí za to nahradit bílou rýži tzv. hnědou rýží?

euServer.cz

Skandální selhání premiéra a doznání otřesných rozměrů. Reálná hrozba krádeže za tisíce miliard. Přední skalní odpůrce privatizace českého lithia přináší nová znepokojivá fakta Dovolil bych se zeptat už nejen pana Zaorálka, ale i pana Kalouska, Schwarzenberga, Langšádlové, Teličky, Štětiny, Stropnického a všech dalších našich slavných nenávistníků...

ParlamentniListy.cz

Zatímco se v ODS jásalo a tleskalo, Václav Klaus ml. neslavil. Řekl nám pročVIDEO Pojďte se s námi podívat do nového centra moci v této zemi. Byli jsme ve štábu ANO
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny