„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Trump – Kim 0:1

Autor: Stanisław Lewicki | Publikováno: 20.4.2017 | Rubrika: MYSLÍM SI
Ilustrace

Americký prezident Donald Trump nedávno prohlásil, že se „Severní Korea stala problémem, který musíme vyřešit“. Uvedl rovněž, že v této věci počítá s čínskou spoluprací. A pokud Čína nebude chtít spolupracovat, tak se do toho pustí sám.

V rámci „řešení problému“ zahájila americká strana rozsáhlou politickou, propagandistickou a vojenskou akci, která měla zastrašit vládu v Pchjongjangu. Součástí této akce byla rovněž ukázka účinnosti „matky všech bomb“ v Afganistanu. Zároveň média rozpalovala atmosféru a přinášela „úniky“ o možném útoku v nejbližších dnech.

Bylo to v době, kdy se měly v Severní Koreji konat oslavy 105. výročí narození Kim Ir-sena. Šlo pravděpodobně o to zastrašit Kim Čong-una natolik, aby oslavy odvolal, nebo se jich přinejmenším kvůli obavám z amerického útoku osobně nezúčastnil.

Kdyby k tomu došlo, jednalo by se o propagandistické a psychologické vítězství Trumpa, což by mu pomohlo ve zvyšování nátlaku. Jenomže to se nestalo. Kim se oslav zúčastnil a přihlížel vojenské přehlídce. Na ní se navíc objevilo asi osm druhů balistických střel, jaké má severokorejská armáda. Od taktických raket krátkého doletu po mezikontinentální. Byly rovněž představeny nové rakety Pukguksong-2, které jsou určeny k odpalování z ponorek.

Kim takto ukázal, že se nebojí, že má odpověď na útok ze strany USA a že tato odpověď může být hodně bolestná, jelikož má k dispozici různé rakety různého doletu schopné nést jaderné hlavice.

Zdá se, že USA nejsou schopny neutralizovat vojenskou sílu severokorejského diktátora při použití konvenčních prostředků. Nezapomínejme, že Saddám Husajn svého času disponoval jenom starými raketami středního doletu typu Scud s konvenčními hlavicemi, přičemž byl schopen nimi účinně zaútočit na Izrael a Saudskou Arábii, a to navzdory tomu, že zároveň čelil půlmilionové armádě USA a jejich spojenců.

Severní Korea má mnohem pokročilejší rakety s daleko větším dosahem, a co je nejdůležitější, má jaderné hlavice. To je zcela jiná míra ohrožení.

Trump chtěl na začátek Kima zastrašit, získat psychologickou převahu, ale to se nepovedlo. Jeffrey Lewis ohledně severokorejské strategie ve Foreign Policy napsal, že je založena na masivním útoku jadernými zbraněmi v první fázi války. A takový útok se může stát skutečností dříve, než Trump o tom stačí napsat tweet. Prozatímní stav utkání Trump – Kim je 0:1.

 

Zdroj: konserwatyzm.pl

Klíčová slova: USA  | válka  | Severní Korea
2047 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Islám pomáhá proti sexuálnímu zneužívání! To není vtip, píše se o tom v uznávaných novináchRusové zpráskali práskače a svazáky z Evropských hodnotJen hodiny do rozhodnutí: Zvedneme hlavy? Kdo zůstane doma, volí Kalouska, Merkelovou a muslimskou invaziMuslimové mají v Evropské komisi věrného přítele. To netvrdí žádný zlý eurokpetik, ale její místopředseda Frans Timmermans. Přečtěte si další hluboké myšlenky z jeho dopisu mohamedánůmNejsme xenofobové, máme strach ze známého. Hlasujte si v pátek nebo v sobotu jak chcete, stejně vám nadiktujeme, co budeme chtít?

ePortal.cz

Pokles z 67,70% na pouhých 18,59%. Chápete už konečně, co se tady děje? Ve Švédsku byly zveřejněny přelomové statistiky. Týkají se migrantů a počtu znásilnění. Ten nepoměr je děsivý

euPortal.cz

Geniální hra Putina. Rusové vrhli ohromnou „bombu“, které se Američané děsí...Orbán a Trump vyslali burcující poselství: Bůh nás teď volá k odpovědnosti! Nepřítel se blíží....

Eurabia.cz

Černošský kardinál odsoudil bílého papeže za obhajobu masové migrace!Další propaganda v české škole! Odpor k islámu je rasismus ...

Nezdravi.cz

Vědci našli způsob, jak regulovat délku životaStojí za to nahradit bílou rýži tzv. hnědou rýží?

euServer.cz

Opět se Američanům cosi zvrtlo...V EU se i nadále budou rodit „negři“... Nevšiml jsem si, že by taková otevřená diskriminace dětí někoho v EU znepokojovala, politika dvojího metru a dvojích standardů všem vyhovuje

ParlamentniListy.cz

A už je to tady. Zděšení z referenda o EU! Začíná to být vážné, víme víceZ toho by si Sobotka ucák´ do kalhot. Získali jsme detaily Babišových porad v Agrofertu. Už víme, čeho se Zaorálek a spol. tak panicky bojí
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny